Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 11d. 10:54 , Atnaujinta: 2011 rugpjūčio 11d. 13:24

Žalio Neries vandens paslaptis įminta: teršalai plinta iš Minsko vandenvietės

Žaliai melsvas vanduo Neries baseine ties Minsku
english-russia.com ilisutr. / Žaliai melsvas vanduo Neries baseine ties Minsku

15min.lt skaitytojai operatyviai ėmė aiškintis, kodėl Neries vanduo įgavo tokią keistą žalsvą spalvą. Skaitytojas Paulius Baltrėnas pirmasis atsiuntė naudingos informacijos.

Istorijos pradžia: žalias Neries vanduo.

Tinklapyje englishrussia.com rašoma apie ekologinę nelaimę Minsko vandenvietėje. Vileisko vandens rezervuarą padengė ne itin linksmas mintis keliančios melsvai–žalsvos putos. Į krantą išmestos žalia mase padengtos negyvos žuvys...

Baltarusijos gyventojai, sužinoję apie šį reiškinį, labai susirūpino, nes Vileisko vanduo, jį išvalius, yra geriamas, tiekiamas centralizuotu vandentiekiu.

Puslapyje rašoma, kad ši gamtos mįslė kol kas neįminta.

Papildyta 11.48 val. Kol 15min.lt žurnalistai aiškinasi situaciją Minske, mums pavyko gauti Baltarusijos kolegų komentarų. Jiems ši informacija kol kas nauja, galimas dalykas, kad tokį reiškinį sukėlė itin smarkiai ir staiga sužydėjęs Neries vanduo.

Papildyta 12.32 val. Operatyviai į vandenvietę nuskubėjęs 15min.lt neetatinis korespondentas išvydo tokį patį „liūdną“ vaizdą, kokį matote nuotraukose: žalia masė ir negyvos žuvys...

Papildyta 13.16 val. Vilniaus aplinkosaugininkai kol kas negali atsakyti, ar Neries vanduo užterštas, ar tiesiog žydi. Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Cheminės analizės skyriaus vyriausioji specialistė Valė Violeta Augustinavičienė teigė, kad tyrimų rezultatų, geriausiu atveju, galima laukti antradienį.

Baltarusijos Aplinkos ministerija kol kas susilaiko nuo išvadų. Tačiau neigia, kad pastaruoju metu į Nerį buvo išpiltos cheminės medžiagos, kurios galėtų sukelti tokią reakciją.

Neries užterštumas jau tapo pirmųjų puslapių tema Baltarusijos žiniasklaidoje, smalsuoliai ir žurnalistai renkasi prie vandenvietės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:11
01:50
00:43

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min