Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žaliojo tilto skulptūros – tai „žalieji žmogeliukai“?

Akcija ant Žaliojo tilto
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Skulptūra ant Žaliojo tilto
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Vilniaus Žaliojo tilto skulptūros – tai „žalieji žmogeliukai“, tai tarsi paminklas sovietiniams darbams. Taip Žinių radijui sakė Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. Jos teigimu, šias skulptūras būtina iškeldinti iš miesto centro.

„Mano asmenine nuomone, tokių sovietų okupacijos ženklų mūsų tėvynėje neturi likti. Pati vertinu Žaliojo tilto skulptūrinį ansamblį kaip paminklą sovietinei ideologijai, kuri nešė mums vien didžiules nelaimes, okupaciją, tremtis, žudynes. Šiandien yra akivaizdu, kad Žaliojo tilto skulptūros yra mūsų paveldo tie vadinamieji žalieji žmogeliukai – tie patys, kurie atliko savo juodus darbus mūsų istoriniame kontekste ir tą patį daro šiandien Ukrainoje“, – kalbėjo D.Varnaitė.

„Mūsų paveldas turi būti moralus, paremtas moralinėmis vertybėmis. Jei tai priklausytų nuo manęs vienos, tikrai tokių simbolių čia neliktų“, – pridūrė ji.

Pasak jos, pagal dabar galiojančius įstatymų sprendimus dėl to, kurie objektai turėtų būti Kultūros paveldo sąrašuose, sprendžia vertinimo tarybos. 

Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinis padalinys davė sutikimą restauruoti Žaliojo tilto skulptūras jas nukeliant. Pasak D.Varnaitės, jokių lėšų iš valstybės biudžeto tam nenumatoma. Ji spėja, kad tas lėšas yra numačiusi Vilniaus mesto savivaldybė.

Pastaroji jau yra surengusi ne vieną konkursą, tačiau vis neatsiranda norinčiųjų skulptūras restauruoti.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min