Dabar populiaru
Publikuota: 2008 lapkričio 25d. 07:30

Žemaitė teberymo tamsoje

Keturis metus stringanti Žemaitės skvero rekonstrukcija ir užstatymas literatūros klasikę „Kultūros sostinės“ išvakarėse paliko rymoti tamsoje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Keturis metus stringanti Žemaitės skvero rekonstrukcija ir užstatymas literatūros klasikę „Kultūros sostinės“ išvakarėse paliko rymoti tamsoje.

Baigus Gedimino prospekto rekonstrukciją, valdžios dėmesio nesulaukia jo pašonėje esantis tamsus ir apšepęs Žemaitės skveras. Projektams klaidžiojant valdžios koridoriuose, toks skveras pasitiks ir „Europos kultūros sostinę“.

Skveras nebuvo įtrauktas į prospekto renovacijos projektą – tam nebuvo numatyta lėšų, be to, vis dar neatsisakoma idėjos sklypą užstatyti.

„Rekonstruojamas buvo prospektas, o ne aikštė. Tam nebuvo lėšų. Skvere turėtų atsirasti pastatas, tačiau projektai kažkur užstrigę“, – sakė savivaldybės Miesto plėtros departamento vadovas Artūras Blotnys.

Žemaitės skvere buvo planuojama statyti žymaus dailininko Antano Gudaičio dailės galeriją su viešbučiu, komercijos centru ir skveru su skulptūra. Pastatas būtų buvęs 7 aukštų, su požemine 150 vietų aikštele automobiliams. Šio sklypo raidos programai savivaldybė pritarė dar 2004-aisiais, darbai nepajudėjo.

„Projektas nėra pamirštas, tačiau dar nėra teritorijos detaliojo plano ir apskritis neišduoda leidimų. Kantriai laukiama, kol tai bus padaryta“, – „15min“ teigė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Anot pašnekovo, savivaldybės atstovai patikino, kad planavimo darbai „eina į pabaigą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min