Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemdirbiai grasina keisti žaidimo taisykles

Traktorius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Traktorius
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Kaune vykusio visuotinio žemdirbių suvažiavimo dalyviai negailėjo kritikos valstybės vadovams, esą nesprendžiantiems jų problemų. Ūkininkai tvirtino ieškosią būdų menkai vertinamą produkciją išvežti į užsienį.

„Norėto rezultato nepasiekėme, – po suvažiavimo teigė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis. – Kalbos buvo daugiau rinkiminės, nes buvo daug kandidatų į Europos Parlamentą. Konkretumo trūko“. Pasak jo, žemdirbiams svarbiausi trys dalykai: kainos, mokesčiai ir išmokos.

Jei perdirbėjai nepasiūlys mums tinkamos kainos, pieną, kurį atšaldytą galima išlaikyti iki trijų parų, išgabensime į kitas valstybes.

Jo nuomone, sureguliavus kainas gerai gyventų ir ūkininkai, ir valstybė. „Už pieną sumokama tiek, kiek norima. Supirkėjai ūkininkus spaudžia į kampą grasindami, kad nesupirks jų produkcijos“, – sakė J.Vilionis ir pridūrė, kad „jei perdirbėjai nepasiūlys mums tinkamos kainos, pieną, kurį atšaldytą galima išlaikyti iki trijų parų, išgabensime į kitas valstybes“.

Suvažiavime dalyvavęs premjeras Andrius Kubilius kalbėjo apie žemdirbiams aktualias išmokas, žadėdamas, kad 106 mln. litų tiesioginės išmokos jiems bus išmokėtos iki liepos pabaigos.

Žemdirbiai suvažiavime priėmė rezoliuciją, tačiau, anot J.Vilionio, paprastai į tokias rezoliucijas valdžios institucijos atsako tuo, kad vieno ar kito pakeitimo padaryti neleidžia reglamentai arba nėra finansinių išteklių. Suvažiavimo rezoliucijoje reikalaujama panaikinti naujus mokesčius, reguliuoti prekybininkų ir perdirbėjų veiklą bei kitaip gelbėti sunkioje padėtyje aos, grūdų auginimo brangimo, mažėjančio gyvulių ir paukščių skaičiaus, mėsos, paukštienos, daržovių, vaisių bei uogų sektorių problemos – dėl didesnio nei šalyse kaimynėse pridėtinės vertės mokesčio tarifo jie nepajėgia konkuruoti su pigesne įvežtine produkcija.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min