Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemdirbiai piktinasi naująja mokesčių tvarka

Traktorius
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Traktorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės nuogąstauja, kad nuo šių metų užkrauti nauji mokesčiai jiems taps nepakeliama našta.

Anot žemdirbių, itin daug neaiškumų kyla dėl mokėjimo tvarkos, tad Žemės ūkio rūmai prašo valdžios iki liepos 1-osios pristabdyti naujus mokesčius. Tačiau finansų ministras A. Šemeta kol kas žada tik geriau informuoti žemdirbius, praneša LTV „Panorama“.

Nebelikus lengvatų žemdirbiams, dabar iš žemės ūkio bendrovių renkamas 5 proc. pelno, o iš ūkininkų – 5 proc. pajamų mokestis. Per kelerius metus jis padidės iki 20 proc.

Ūkininkai taip pat privalo mokėti socialinio ir sveikatos draudimo įmokas, o asmenims, kurie verčiasi žemės ūkio veikla, įvestas ir nekilnojamojo turto mokestis.

„Ūkininkas, net ir dirbantis nuostolingai, vis tiek privalo mokėti turto mokestį už fermą“, – piktinosi Ūkininkų sąjungos vicepirmininkė Genutė Staliūnienė.

Pajamų mokestį inspekcija rinks tik iš ūkininkų, kurių žemės ūkio valdos dydis yra daugiau nei 14 europinio dydžio vienetų. Šis rodiklis skaičiuojamas pagal iš ūkio gaunamas pajamas.

Žemės ūkio bendrovės ir anksčiau mokėjo pajamų, socialinio bei sveikatos draudimo įmokas, dabar reikės mokėti ir pelno mokestį. Be to, įvesta itin sudėtinga mokesčių skaičiavimo tvarka.

Žemės ūkio rūmai prašo valdžios institucijų iki liepos 1-osios pristabdyti naujus mokesčius, tačiau finansų ministras kol kas žada tik geriau informuoti žemdirbius.

Penktadienį šiuos klausimus ūkininkų atstovai aptars susitikime su Premjeru Andriumi Kubiliumi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min