Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 7d. 21:06

Žemės ir miškų jungtinių tyrimų centrui įrangos nupirkta už 40 milijonų litų

Chemijos laboratorijoje
Gamintojo nuotr. / Laboratorija

Aleksandro Stulginskio universitete atidarytas Žemės ir miškų jungtinių tyrimų centras, kurio laboratorijos aprūpintos pasaulinio lygio įranga.

Rektorius viliasi, kad universiteto mokslininkai po kelerių metų pateks tarp geriausių pasaulio mokslininkų.

Žemės ir miškų jungtinių tyrimų centro steigėjai viliasi, kad šiose laboratorijose mokslininkai atliks tyrimus, kurie garsins Lietuvą pasaulyje.

Teigiama, kad Baltijos šalyse toks centras kol kas vienintelis, naujausios pasaulyje įrangos laboratorijose nupirkta už 40 milijonų litų.

„Mes tikimės, kad su naujausia technika, su mūsų jaunais žmonėmis, kurie yra labai norintys darbo ir degantys ugnele, kažką kurti. Po metų kitų išsiveršime į geriausių pasaulio mokslininkų gretas“, – tikisi A. Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas.

Rektorius sako, kad centre darbuosis Lietuvos ir užsienio mokslininkai, dėstytojai, studentai, čia tyrimus galės užsisakyti verslininkai ir ūkininkai.

„Labai svarbu kurti naujas augalų veisles, pritaikytas mūsų klimatui, taip pat tyrinėti augalų patogenus, kenkėjus, nes dabar yra Europoje paskelbta tokia nuostata, kad reikia mažinti chemijos, pesticidų.

Taip pat mikrobiologija yra mažai tyrinėjama“, – sako Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius Zenonas Dabkevičius.

Šis centras – mokslo slėnio „Nemunas“ dalis. Iki 2015-ųjų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje ketinama sukurti penkis integruotus mokslo, studijų ir verslo slėnius.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min