TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės nuomotojai prašė lengvatų

Klaipėda
15min nuotr. / Pramonės įmonės šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus ir nori savivaldybės paramos mažinant žemės nuomos mokesčio tarifus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne pačius geriausius laikus išgyvenančios bendrovės vakar Klaipėdos savivaldybėje vylėsi išgirsti optimistiškų naujienų – kad žemės nuomos mokesčio tarifai gali sumažėti.

Tačiau savivaldybės atstovai teigė, kad miesto funkcionavimui būtina surinkti planuojamas lėšas ir toks mokestis bus peržiūrėtas tik pramoninės žemės nuomai.

Susitikimą su uostamiesčio valdžia organizavo Klaipėdos pramonininkų asociacija. Jos vykdomasis direktorius Rymantas Tamašiūnas teigė, kad šis klausimas itin aktualus asociacijai priklausančioms įmonėms. „Pramonė išgyvena ne pačius geriausius laikus, perteklinių biudžetų, kaip ir savivaldybėje, nebėra. Suprantame savivaldybės reikmes, tačiau reikia ieškoti kompromiso ir galimybės sumažinti žemės nuomos mokesčio tarifus“, – sakė R.Tamašiūnas. Pasak jo, uostamiesčio įmonės priverstos griebtis kardinalių priemonių, kad išgyventų. Iš asociacijai priklausančių 74 įmonių, kuriose dirba 16 tūkst. darbuotojų, pernai per pirmąjį pusmetį atleista 1800, atlygis jose sumažintas 20–30 proc. „Ieškome kiekvienos galimybės sutaupyti. Norime, kad savivaldybė nustatydama mokesčio dydžius nesivadovautų vien aritmetika, padarytos nuolaidos būtų išgyvenimo klausimas“, – kalbėjo asociacijos atstovas. Bendrovės „Perdanga“ vadovas teigė, kad Klaipėdoje už žemės nuomą moka trečdaliu daugiau nei Vilniuje.

Anot Finansų skyriaus vedėjos Aldonos Špučienės, žemės nuomos mokestis yra biudžeto pajamos, o jos yra planuojamos, kad pakaktų visoms funkcijoms įgyvendinti. Iš žemės nuomos mokesčio šiemet planuojama surinkti 8 mln. Lt. Tiesa, jau porą metų planų įgyvendinti nepavyksta. Šiuo metu mažiausiu, 0,1 proc. tarifu apmokestinama gyvenamosios paskirties žemės nuoma. Komercinės paskirties, priklausomai nuo vietos – 0,4–0,6 proc. Didžiausiu, 3 proc. tarifą tenka mokėti pramoninės žemės nuomotojams. A.Špučienė patikino, kad šis tarifas ir bus peržiūrėtas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min