Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkio ministras K.Starkevičius: Kaunas turi pabaigti žemės grąžinimo gyventojams darbus

K.Starkevičius Kauno mero kabinete
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / K.Starkevičius Kauno mero kabinete
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas susitiko su į Kauną atvykusiu žemės ūkio ministru Kaziu Starkevičiumi. Susitikimo metu buvo pristatytas naujai pradėjęs eiti pareigas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, taip pat aptarti opiausi klausimai. Vienas tokių – žemės grąžinimas gyventojams.

„Ilgai užtruko procesai, kol buvo naikinamos apskričių viršininkų administracijos. Kaip žinia, vietoje panaikintų apskričių viršininkų administracijų žemės reikalus šalyje tvarko Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Tikiu, kad įsteigus Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kauno miesto žemėtvarkos skyrių, su žeme susiję klausimai bus sprendžiami kur kas sparčiau“, - kalbėjo Kauno miesto meras.

Žemės ūkio ministras priminė, kad didžiausios problemos dėl grąžinamos žemės savininkams buvo ir tebelieka būtent Kauno mieste. Dar yra 9,9 tūkst. gyventojų, kuriems reikia gražinti žemę.

Pasak mero, Kauno mieste laisvos žemės nėra. „Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Antrąjį paieškos ir gelbėjimo postą iš Aukštosios Fredos perkėlus į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritoriją, atsirastų beveik 30 hektarų laisvos žemės. Tuomet būtų galimą ją grąžinti savininkams“, - pažymėjo miesto vadovas.

Susitikimo metu aptarti ne tik žemėtvarkos, bet ir maisto ir veterinarijos klausimai, naktinė prekyba alkoholiu. Taip pat kalbėta apie ūkininkų turgelius. Ministras įsitikinęs, kad toks turgelis Kaune galėtų veikti Rotušės aikštėje.

„Reikėtų suskurti viziją ir bandyti ją įgyvendinti“, - apie turgelių veiklą kalbėjo ministras K.Starkevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min