Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius komandiruotes pavaldiniams dalija kaip prizus

K.Starkevičius Kauno mero kabinete
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / K.Starkevičius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius sugalvojo, kaip paskatinti savo pavaldinių kūrybiškumą – paragino juos dalyvauti apklausoje, o geriausių atsakymų autorius pažadėjo apdovanoti dalykinėmis komandiruotėmis.

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) darbuotojai susirungs dėl galimybės išvykti į komandiruotę užsienyje. Neseniai K.Starkevičiaus pavaldiniai į elektroninio pašto dėžutes gavo ministro laišką, kuriame jis siūlo dalyvauti kartu su visuomenės nuomonės tyrimų agentūra „Vilmorus“ vykdomoje apklausoje „Idėjų mugė – Kaimo plėtros ateitis“.

Renka net metų žmogų

Ministro išplatintoje anketoje prašoma pasisakyti apie ŽŪM darbą. Pavyzdžiui, teiraujamasi, ar ministerijoje ne per daug popierizmo, klausiama, kuris departamentas ar skyrius dirba geriausiai.

Apklausoje darbuotojai turi pasakyti, ar ŽŪM nevertėtų išsikelti į kitas patalpas su erdvesne mašinų stovėjimo aikštele, ir padėti išrinkti ministerijos metų žmogų. Apklausoje nemažai dėmesio skiriama Kaimo plėtros programos (KPP) perspektyvoms, netgi prašoma parašyti, kuris žurnalistas geriausiai pateikia informaciją apie KPP.

„Apklausos tikslas – paskatinti visus darbuotojus atsakingai pažvelgti į ateitį, siūlyti savo KPP, programos „20x20“ variantus, kitokias naujoves. Šauniausių pasiūlymų autoriai gruodžio 22 dieną bus apdovanoti atminimo dovanomis ir paskatinti dalykinėmis komandiruotėmis į užsienį“, – laiške darbuotojams rašo ministras. Jis pabrėžė, kad apklausoje negali dalyvauti ŽŪM padalinių vadovai ir pavaduotojai bei savarankiškų skyrių vedėjai.

Laimėtojai keliaus į parodą

K.Starkevičius „15min“ tikino, jog nieko blogo, kad ministerijoje iš biudžeto lėšų apmokamos komandiruotės į užsienį dalijamos kaip prizai.

Jo teigimu, geriausiai apklausoje pasirodę darbuotojai tikriausiai bus komandiruojami į Berlyne kitų metų pradžioje vyksiančią žemės ūkio, maisto ir sodininkystės parodą „Žalioji savaitė“.

„Joje galima pamatyti viską, kas pasaulyje naujausia. O kodėl nekomandiruoti žmogaus, kuris turi minčių, gal po to jam gims daugiau idėjų? Iš kur jie, sėdėdami kabinete, ką nors sugalvos, – kalbėjo K.Starkevičius. – Ministerijoje yra tokia problema, kad žmonės turi gerų idėjų, tačiau mes jas ne visada išgirstame, nes yra sukurta biurokratinė sistema su skyriais ir departamentais. Todėl norime įsiklausyti į darbuotojus ir sužinoti, kaip žmonės vertina mūsų darbą. Kartais net genialios idėjos vaikšto netoli, bet mes nesugebame jų išryškinti.“

Anot ministro, papildomų lėšų komandiruotėms į „Žaliąją savaitę“ nereikės, nes ŽŪM atstovai į ją keliauja ne vienerius metus. K.Starkevičius pabrėžė, kad daug metų į Berlyną vyko tie patys ministerijos darbuotojai, todėl šiemet nuspręsta komandiruoti tuos, kurie sužibės idėjomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min