Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei inicijuojama interpeliacija – teks aiškintis Seime

Virginija Baltraitienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Virginija Baltraitienė
Šaltinis: BNS
5
A A

Didžiausia opozicinė Seimo frakcija – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – surinko 31 Seimo nario parašą, kad pradėtų interpeliaciją žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei. Apie tai šeštadienį partijos tarybos posėdyje pranešė opozicijos lyderis Andrius Kubilius. Pasak jo, kitą savaitę ketinama inicijuoti interpeliaciją ir krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui sesijos metu gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 29.

Anot partijos išplatinto pranešimo, ministrės V.Baltraitienės klausiama dėl Žemės ūkio ministerijai pavaldžių institucijų skendimo korupcijos skandaluose ir ministrės politinės atsakomybės trūkumo, dėl ydingų sprendimų skiriant padalinių vadovais abejotinos reputacijos asmenis.

Teiraujamasi, iš kokių lėšų bus grąžinti 546 tūkst. eurų Europos socialinio fondo agentūrai po 2-3 kartus brangesnių produktų nepasiturintiesiems pirkimo skandalo, klausiama dėl bendrovės „Lietuvos žirgynas“ padėties, paaiškėjus, kad neseniai žirgynui skirtas 1 mln. eurų finansavimas, o gyvūnai sulysę, pašarų žiemai nėra.

Taip pat klausiama dėl padėties Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, jos vadovo Jono Miliaus veiksmų ir atsakomybės, dėl ministrės veiksmų kovojant su nesaugios produkcijos patekimu į Lietuvą, dėl atsakomybės trūkumo sukeliant tarptautinį skandalą su kaimynine Latvija ir diskredituojant Lietuvos valstybę.

Šių metų pradžioje buvo kilęs „auksinių miltų“ skandalas, kai skurstantiesiems maisto produktai pirkti didelėmis kainomis. Tam paaiškėjus atsistatydino Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vadovė Aldona Miliuvienė ir žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius. Ministerijai pavaldžios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovė Daiva Gineikaitė įkliuvo neblaivi prie vairo ir vėliau mėgino suklastoti kraujo tyrimą.

Pavasario viduryje NŽT direktorės konkursą laimėjo Daiva Mūrienė – V.Baltraitienės žemiečių, Kėdainių rajono politikų ir savivaldybės administracijos darbuotojų Valiauskų dukra. Galiausiai D.Mūrienė atsisakė eiti pareigas dėl asmeninių priežasčių.

Teisėsauga taip pat įvairiomis nusikalstamomis veikomis įtaria du Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų buvusius aukštus pareigūnus – Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vyriausiąjį patarėją Žilviną Putramentą ir NŽT direktoriaus patarėją Gintarą Joną Furmanavičių.

Liepos pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė įtarimus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui J.Miliui dėl prekybos poveikiu. Teisėsauga įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Pastaruoju metu V.Baltraitienė priversta aiškintis dėl vakarienės-medžioklės, kurioje dalyvavo ji pati ir jos sutuoktinis.

Pagal Statutą, gavęs interpeliaciją Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites pateikti atsakymus, o Seimas juos gavęs turi apsvarstyti ne vėliau kaip per penkias darbo dienas. Tuomet Seimas balsuoja, ar pritarti ministro atsakymams, o tuo atveju, jei siūloma nepritarti ir ministrui reiškiamas nepasitikėjimas, tokiam sprendimui priimti už balsuoti turi ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min