Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 4d. 20:45

Zenonas Vaigauskas: klaipėdiečiai – ne patys vangiausi rinkėjai

Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Zenonas Vaigauskas

Pakartotiniuose Seimo rinkimuose Klaipėdos Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių – viso labo 11,8 proc. rinkėjų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigia, kad tokio menko rinkėjų aktyvumo rekordiniu pavadinti negalima. Pasak jo, toks rekordas priklauso Kaišiadorims, čia 1994–aisiais į rinkimus atėjo 1 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių.

„Žinoma, nėra gerai, kad į pakartotinius parlamento rinkimus Klaipėdos Danės apygardoje atėjo tiek mažai rinkėjų. Tačiau tai – tikrai ne rekordas“, – 15min.lt pirmadienį sakė Z.Vaigauskas.

Jis pasakojo, kad 1994-aisiais Kaišiadoryse parlamentaras buvo išrinktas tik iš trečio karto. „Kandidatų skaičius vis keitėsi, kol galiausiai liko vienas vienintelis pretendentas į Seimo nario mandatą. Rinkėjai tuo nebuvo patenkinti, todėl ignoravo šiuos rinkimus“, – pasakojo jis.

Z.Vaigausko nenudžiugino rinkėjų aktyvumas ir šių metų vasarį Marijampolėje įvykusiuose pakartotiniuose rinkimuose į Seimą – tuomet prie balsadėžių atėjo 20 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. 

„Aktyvumas nėra geras. Iš rinkimų organizavimo pusės trikdžių nebuvo. Reikia turėti omenyje, kad dalis rinkėjų, matyt, yra išvykę į užsienį, nors tai ir nelemiantis dalykas. Gali būti, kad žmonės nusprendė neiti į rinkimus, nes Seimo kadencijos pabaiga – nebetoli“, – svarstė VRK pirmininkas.

Sekmadienį už konservatorių Naglį Puteikį balsavo 2,2 tūkst. žmonių, už socialdemokratą Aloyzą Každailevičių – 781. Šie du politikai susirungs liepos 17-ąją įvyksiančiame antrajame rinkimų ture.

Pakartotinius rinkimus į laisvą Seimo nario vietą teko rengti, nes Liberalų sąjūdžio narys Vytautas Grubliauskas parlamentaro mandatą iškeitė į Klaipėdos mero postą.

Abu rinkimų turai Klaipėdoje biudžetui kainuos pusę milijono litų. Rinkimus laimėjęs politikas Seime dirbs iki 2012 metų rudens, kuomet baigsis Seimo kadencija.

„Demokratija kainuoja brangiai, – sakė Z.Vaigauskas. – Pavyzdžiui, karinis perversmas kainuoja pigiai, bet jis užtikrina labai prastą valdymą. Demokratija visada savimi nepatenkinta, vis ką nors renka iš naujo, tuo metu diktatūra visada savimi patenkinta ir tik giriasi.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min