Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zenonas Vaigauskas: dalyvaujančiųjų referendume aktyvumas nustatomas skaičiuojant biuletenius balsadėžėse

Zenonas Vaigauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Zenonas Vaigauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Referendume dalyvaujančių rinkėjų aktyvumas nustatomas skaičiuojant balsadėžėse rastus ir paštu atėjusius biuletenius, primena Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Remdamasis šia įstatymo nuostata jis aiškina, kad iš anksto balsuojantys rinkėjai, kurie vienoje grafoje pasirašo už visus tris išduodamus biuletenius – vienmandatės, daugiamandatės ir konsultacinio referendumo, automatiškai netampa rinkimų ar referendumo dalyviais.

„Yra tokia galimybė nedalyvauti referendume. Reikia neimti biuletenio, kvite dėl išduodamų biuletenių parašyti – be referendumo biuletenio ir viskas.

O jeigu rinkėjui kyla abejonės, kad tas jo biuletenis, likęs komisijoje, gali būti kažkaip ne taip panaudotas, jis gali paprašyti vieno biuletenio, jį perbraukti ir palikti komisijoje. Tokiu atveju perbrauktas biuletenis niekaip nebūtų skaičiuojamas“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

Jis taip pat aiškino, kad balsuojantys sekmadienį jau turės atskirai pasirašyti už išduodamus rinkimų ir referendumo biuletenius.

„Sekmadienį balsuojant, kai bus rinkėjų sąrašai, už kiekvieną biuletenį reikės atskirai pasirašyti – vieną kartą už referendumo biuletenį, kitą kartą už rinkimus“, – teigė VRK pirmininkas.

Referendumo įstatyme numatyta, kad „dalyvavusių referendume piliečių skaičius nustatomas pagal apylinkių referendumo balsadėžėse rastų biuletenių ir paštu gautų biuletenių skaičių“.

Seimo rinkimų įstatyme tuo metu numatoma, kad „dalyvavusių rinkimuose rinkėjų skaičius rinkimų apylinkėje nustatomas sudėjus balsadėžėje rastų biuletenių skaičių su paštu gautų ir suskaičiuotų biuletenių skaičiumi“.

Konsultacinis (patariamasis) referendumas laikomas įvykusiu, jeigu referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose ir referendume dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) statybų Lietuvoje vyksta trečiadienį ir ketvirtadienį.

Trečiadienį taip pat prasidėjo balsavimas specialiuose paštuose. Čia balsuoja esantieji sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, arba atliekantieji karo tarnybą, taip pat esantieji sulaikymo ir įkalinimo įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyksta nuo trečiadienio iki penktadienio.

Taip pat šią savaitę iki rinkimų namuose balsuoti galės neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sukakę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą.

Eiliniuose Seimo rinkimuose dalyvauja 17 partijų ir viena keturių partijų koalicija, iš viso keliama apie 2 tūkst. kandidatų, o rinkimų teisę turi per 2,5 mln. Lietuvos piliečių.

Kartu su rinkimais vyksta patariamasis referendumas dėl naujos atominės jėgainės statybų.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min