Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2014 08 18

Žiaurus žudikas Vitas Plytnikas skundžiasi Škotijos kalėjime patyręs siaubą

Už itin žiaurią tautietės Jolantos Blėdaitės žmogžudystę iki gyvos galvos kalėti nuteistas Vitas Plytnikas nepaliauja skųstis savo gyvenimu už grotų. Žiauriai nužudęs ir gabalais supjaustęs moterį V.Plytnikas britų žurnalistui parašė keturių puslapių laišką, kuriame skundžiasi siaubingu gyvenimu Škotijos kalėjime, kuriame turėjo televizorių ir „PlayStation“. Dabar V.Plytnikas kali Lukiškėse, bet ir čia jam nepatinka.
Vitas Plytnikas
Vitas Plytnikas

„Visus tuos metus, praleistus jūsų kalėjime, aš galiu lyginti tik su siaubo filmu“, – V.Plytnikas rašo britų žurnalistui iš „Daily Record“.

Nori atgauti papuošalus

Keturių puslapių laiške jis lieja tulžį ant visų su juo bendravusių britų pareigūnų, kurie neva šimtus kartų pažeidė jo teises. Dėl pinigų nužudęs J.Blėdaitę lietuvis labiausiai piktinasi dėl to, kad britų pareigūnai jam negrąžina sulaikymo metu turėtų daiktų.

„Nuo tos dienos, kai prieš šešerius metus buvau sulaikytas, policininkai iki šiol man negrąžino asmeninių daiktų – papuošalų ir pinigų“, – skundžiasi jis.

V.Plytnikas pasakoja, kad atiduoti turėtus daiktus prašė visų iš eilės pareigūnų ir net jį lankiusio kunigo, tačiau į jo prašymus esą niekas nekreipė dėmesio.

Nuo tos dienos, kai prieš šešerius metus buvau sulaikytas, policininkai iki šiol man negrąžino asmeninių daiktų – papuošalų ir pinigų, – pyksta V.Plytnikas.

„Žmogaus teises jie pažeidė šimtus kartų“, – pyksta žudikas.

Už žiaurią J.Blėdaitės žmogžudystę visą gyvenimą kalėti Edinburgo teismo V.Plytnikas buvo nuteistas 2008 m. kovą.

Iki šių metų pavasario bausmę jis atliko Perto kalėjime. Tačiau pernai liepą žudikas pareiškė kalėjime kenčiąs pažeminimus ir pasiprašė likusią bausmės dalį atlikti tėvynėje. Šių metų kovą jis buvo perkeltas į Lukiškių kalėjimą.

Iš jo V.Plytnikas dabar ir parašė laišką britų žiniasklaidai.

„Aš atsisakiau atlikti bausmę jūsų šalyje. Kad Škotija yra turtinga ir teisinga šalis – tai tik pirmas įspūdis, kuris klaidina. Realybė yra kitokia. Žmogaus teisės yra pažeidžiamos. Visi meluoja ir apsimetinėja“, – skundžiasi V.Plytnikas kalėjimu, kuriame turėjo televizorių, „PlayStation“ ir galėjo sportuoti treniruoklių salėje.

V.Plytniko laiškas
V.Plytniko laiškas

Pasigedo televizoriaus

Ne geresni žudiko įspūdžiai ir iš Lietuvos kalėjimo. Labiausiai V.Plytnikas skundžiasi dėl to, kad Lukiškėse neturi televizoriaus ir jokios galimybės užsidirbti.

„Gyvenimo sąlygos skurdžios. Čia nėra veiklos, nei galimybės dirbti. Neturiu šeimos, kuri galėtų man padėti. (…) Aš net neturiu paprasčiausio televizoriaus, negaliu pažiūrėti žinių, neturiu pinigų ką nors nusipirkti“, – skundžiasi nuteistasis.

Aš net neturiu paprasčiausio televizoriaus, negaliu pažiūrėti žinių, neturiu pinigų ką nors nusipirkti, – rašo V.Plytnikas.

Jis tikina, kad jį perkeliant kalėti į Lietuvą kartu turėjo būti atvežti ir jo asmeniniai daiktai, tačiau taip esą neatsitiko. Tuo tarpu Didžiosios Britanijos pareigūnai tvirtina, kad visi V.PLytniko turėti daiktai buvo išsiųsti į Lietuvą iškart po to, kai bausmę tėvynėje leista atlikti ir nusikaltėliui.

V.Plytnikas žurnalistų prašo atvykti į Lietuvą su juo susitikti. Kartu jis tvirtina pateiksiąs ir įrodymus, kad už žmogžudystę jis nuteistas neteisingai.

Žudė dėl pinigų

V.Plytnikas ir 20-metis Aleksandras Skirda nužudė 35-erių J.Blėdaitę 2008 m. jos pačios namuose išgavę jos banko kortelės PIN kodą. Žudikai moters kūną sukapojo ir išmetė į jūrą, kur paplūdimyje lietuvės galvą surado žaidžiančios mergaitės.

Teismas Edinburge nuteisė V.Plytniką kalėti iki gyvos galvos, o A.Skirdą – mažiausiai 20 metų.

Vyrai pasirinko Škotijoje dirbusią ir pinigus tėvo operacijai kaupusią J.Blėdaitę, nes žinojo, kad sąskaitoje ji turi pinigų ir tikėjosi, kad niekas jos nepasiges.

A.Skirda savo kaltę pripažino ir įdavė bendrininką, tačiau V.Plytnikas tvirtino esąs nekaltas. Nepaisant to, stebėjimo kameros užfiksavo abu vyrus autobuse, vykstančiame į pajūrį, su maišais, kuriuose, kaip manoma, buvo moters palaikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius