Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 23d. 08:55

Žiema lepina dešiniojo Neries kranto tvarkytojus: žolė želia, riedlenčių parkas naudojamas

Darbai prie Baltojo tilto
Sauliaus Žiūros nuotr. / Darbai prie Baltojo tilto

Prie Baltojo tilto esanti didelė laukymė ne vienerius metus buvo viena mėgstamiausių vilniečių vietų, todėl pradėjus jos rekonstrukciją būta nemažai pykčio ir nepasitenkinimo. Ypač kai darbai vėlavo – žadėtosios pievos pernai vasarą taip ir nepavyko sulaukti. Bet žiema pasitaikė kaip niekad palanki panašiems darbams, todėl rezultatai jau matomi plika akimi.

Pieva žaliuoja, o riedučių ir riedlenčių parke galima išgirsti pažįstamus garsus, kai rampomis kažkas važinėjasi. Tokie vaizdai pasitinka Neries dešiniajame krante šalia Baltojo tilto. Laukymės, kurią kažkas net yra pavadinęs Vilniaus Nevada ir Black Rock dykuma, atnaujinimą Vilniaus savivaldybės pradėjo dar 2018 m. rudenį. Pernai pavasarį čia ilgam įsikūrė ekskavatoriai.

Šilta žiema padėjo

Vilniaus savivaldybės direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, jau padaryta labai daug darbų ir nuo projekto įgyvendinimo grafiko beveik nebeatsiliekama, nors pernai kilo sunkumų bankrutavus vienam iš rangovų, bendrovei „LitCon“.

Pastaroji yra restruktūrizuojama, vasarą Kauno miesto savivaldybės prašymu įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

„Vėliau sutartį perėmė subrangovai UAB „Skominta“, jiems labiausiai norėtųsi padėkoti, kad atsakingai ir tvirtai prisiėmė įsipareigojimus, dirba uoliai ir labai stengiasi. Riedlenčių ir riedučių parko dalį, pagal atskirą sutartį įgyvendino latviai „Mind Works Ramps“, jie iš esmės specializuojasi statydami tokius statinius, tad ir šį projektą įgyvendina su didele meile ir negailėdami laiko.

O šilta žiema – tikrai neneigsiu – padėjo ir mums, ir rangovams. Iki kitų metų iš esmės viską sutvarkysime, nors naudotis parku ir pieva galima bus jau šiemet“, – sakė P.Poderskis.

Riedlenčių ir riedučių parke jau dabar yra judančių. Ir ne vienas.

Sauliaus Žiūros nuotr./Darbai prie Baltojo tilto
Sauliaus Žiūros nuotr./Darbai prie Baltojo tilto

8,36 ha teritorija

Teritorija miesto centre – didelė, apie 8,36 ha. Buvusių aikštynų neliko nė kvapo: pasenę įrenginiai išmontuoti, kaip ir buvę tinklinio aikštynai, riedlenčių parkas, krepšinio aikštelės.

Tada savo eilės sulaukė archeologiniai ir geologiniai tyrimai, buvo išardytos dangos, atliekami žemės darbai, pakloti vandentiekio, nuotekų tinklai. Ant jų jau sužėlė veja.

O šilta žiema – tikrai neneigsiu – padėjo ir mums, ir rangovams, – sakė P.Poderskis.

„Visą teritoriją daliname į dvi dalis. Pirmoji po truputį tampa sportiška laisvalaikio praleidimo zona su aikštynais, antroji – rekreacine laisvalaikio praleidimo vieta. Aktyviojoje zonoje atsiras gimnastikos, lauko treniruoklių ir 9 paplūdimio tinklinio aikštelės, 3 dvipusės krepšinio aikštelės. Šalia tilto išdygs dvi vaikų žaidimų aikštelės, naujai suformuota terasa su apšvietimu, nuovaža į krantinę. Taip pat – pontoninė prieplauka, baidarių įlankos, lauko kavinės, kad būtų kur prisėsti ir pasigrožėti ar po aktyvaus judėjimo atsikvėpti.

Šiuo metu riedučių ir riedlenčių parko statybos darbai jau baigti, įrengtas ir naujas apšvietimas, kad būtų galima ilgiau ir maloniau juo naudotis. Gal net visą parą. Riedučių ir riedlenčių parką aktyvaus laisvalaikio ir sporto mėgėjams planuojame atidaryti jau pavasarį“, – savo komentare teigė Vilniaus savivaldybė.

Sauliaus Žiūros nuotr./Darbai prie Baltojo tilto
Sauliaus Žiūros nuotr./Darbai prie Baltojo tilto

Antroji dalis – ramioji zona. Čia nuo pat pradžių žadėta nieko per daug nekeisti, todėl žalia pieva tik atnaujinta. Šis slėnis tapo itin mėgstamas vilniečių, čia leidžiasi oro balionai, atplaukia baidarės ir irklentės, vyksta renginiai. Visa tai turėtų išlikti, be to, prie Baltojo tilto bus baidarių įlanka ir lauko kavinė su 40 sėdimų vietų.

Bus ir medžių

Aplink šią vietą, nuo Konstitucijos pr., Geležinio Vilko ir T.Narbuto g. žiedinės sankryžos iki Žaliojo tilto, kitąmet bus pasodinta apie 700 įvairių rūšių medžių: klevų, juodalksnių, beržų, uosių, pušų, obelų, uosių, maumedžių, ievų, šermukšnių ir kt. Taip pat bus pasodinta ir daugiau kaip keli šimtai krūmų: lazdynų, gudobelių, jazminų, alyvų ir pan. Nuo atnaujintos Upės gatvės nusidrieks takas iki aktyvaus laisvalaikio zonos ir sutvarkytos Neries krantinės.

Visa erdvė prie Baltojo tilto bus atnaujinta šią vasarą, kaip buvo planuota. Dešiniosios Neries krantinės rekonstrukcijos projektas finansuojamas iš sostinės savivaldybės biudžeto ir ES lėšų. Darbų vertė daugiau kaip 6,5 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min