Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 06:00

Žiemai nepasiruošę vairuotojai ir slidžios Kauno gatvės - grėsmė pėstiesiems

Kelių policijos valdybos viršininkas A.Tarasevičius pabrėžė, jog avarines situacijas neretai sukelia ir patys pėstieji.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kelių policijos valdybos viršininkas A.Tarasevičius pabrėžė, jog avarines situacijas neretai sukelia ir patys pėstieji.
Prasidėjus žiemai storu sniego sluoksniu padengtos miesto gatvės tapo pavojaus zona ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems.

Slidžios gatvės užvakar spąstais tapo net šešiems pėstiesiems. Rytinio piko metu po automobilių ratais pakliuvo 9 metų berniukas, vienuolikametė mergaitė ir 52–ejų sulaukusi moteris. Vėliau situacija gatvėse buvo ne ką geresnė – nuo laiku sustabdyti savo automobilių nespėjusių vairuotojų nukentėjo 32 metų vyras bei dvi 59 ir 57 metų moterys. Po mikroautobuso ratais pakliuvusios nelaimėlės patirti sužalojimai buvo itin rimti – moteris skubiai paguldyta į Kauno klinikų Reanimacijos skyrių. Visi pėstieji po automobilių ratais pakliuvo eidami per pėsčiųjų perėjas.

Vakar diena miesto gatvėse buvo jau kur kas ramesnė. Užvakar gatves padengęs gausus sniegas spėjo nutirpti, tad po automobilio ratais pateko tik vienas pėsčiasis. Tiesa, jaunuolis buvo sužeistas tuomet, kai į gatvę išbėgo neleistinoje vietoje.

Vairuotojams reikia laiko

„Iš vienos dienos nereikia daryti tragedijos. Buvo tiesiog nesėkminga diena. Gal buvo netinkama mėnulio fazė ar saulė švietė – nežinau, kas ten veikia žmones. Juk būna, kad po tokių įvykių paskui kelias dienas būna ramu“, – per vieną dieną nutikusių eismo nelaimių sureikšminti nebuvo linkęs Kauno Kelių policijos valdybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius.

Tiesa, komisaras pripažino, jog užvakar miesto gatves padengęs sniegas eismo sąlygas buvo pavertęs itin sudėtingomis: „Vairuotojai dar nespėjo persiorientuoti prie naujų eismo sąlygų, kai stabdymo kelias yra du tris kartus ilgesnis nei buvo. Aišku, ir pėstieji, įlindę į galvos gobtuvus, nelabai žiūri, kur eina. Ta diena bus labai skaudi pamoka visiems.“

Prieš gamtos stichiją – bejėgiai

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, paklaustas, ar su didžiuliu kiekiu užvakar ryte iškritusio sniego nespėję susidoroti kelininkai turėtų prisiimti dalį atsakomybės už miesto gatvėse įvykusias nelaimes, visą kaltę dėl jų suvertė neatsargiems vairuotojams. „Kelių eismo taisyklėse yra aiškiai parašyta, kad vairuotojai turi įvertinti eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį“, – aiškino valdininkas.

A.Pakalniškis, patikinęs, jog kelininkai užvakar gatves pradėjo barstyti dar 4 val. ryto, pabrėžė, jog koją pakišo rytinio piko metu iš dangaus pradėjęs kristi sniegas. „Natūralu, kad esant tokioms aplinkybėms, susidarė spūstys. Sąlygos buvo tikrai sudėtingos, bet buvo susiklosčiusi pati nepalankiausia situacija, – kalbėjo Miesto tvarkymo skyriaus vadovas. – Kalbant apskritai, kol kas ypatingų pretenzijų bendrovei „Kauno švara“ neturiu. Klausimų dėl vienos ar kitos nepavalytos ar nepabarstytos vietos buvo, bet matosi, kad techniškai jie yra pasirengę gerai.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min