Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemai ruošiasi su plonesne pinigine

Valomi keliai
15min nuotr. / Pernai sulaukta ne vieno skundo, kad prastai valomi keliai žiemos metu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant žiemai jau nuogąstaujama, kad šiemet gali būti valomos ne visos Klaipėdos gatvės, šviesos mieste tamsiuoju sezonu taip pat nepadaugės.

Kaip teigė Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda, garantuojamas tik pagrindinių gatvių valymas ir barstymas, o šalutinėms lėšų greičiausiai pristigs.

„Tvarkymui dar yra likę truputis pinigų – iki naujųjų metų turime apie 80 tūkst. Lt. Visiems metams buvo skirta apie 800 tūkst. Lt. O kitų metų biudžetas bus mažesnis, todėl ir miesto tvarkymui liks dar mažiau lėšų“, – situaciją komentavo L.Dūda.

Anot jo, šiais metais šaltuoju sezonu gatvės gali būti valomos rečiau – ne tris, o du kartus per savaitę. „Tvarkysime pagal poreikį“, – pridūrė jis.

Šiomis dienomis turėtų paaiškėti, kas laimės konkursą kelių valymui. Iki šiol sutartis trejiems metams buvo pasirašyta su bendrove „Specialus autotransportas“. Ši bendrovė vėl dalyvavo konkurse. Pagal senąją sutartį ji paslaugas dar teiks iki gruodžio.

Įmonės „Specialus autotransportas“ generalinis direktorius Ramūnas Balčiauskas tvirtino, jog technika žiemos sezonui paruošta. „Esame pasiruošę gatves barstyti druska, tiltus ir įkalnes smėliu arba druskos ir smėlio mišiniu, valyti sniegą. Nuo praėjusio šeštadienio nakties budime – sekame oro sąlygas naktimis ir, esant neigiamai temperatūrai, pasiruošę išvažiuoti į gatves“, – tvirtino jis.

„Specialusis autotransportas“ priklauso keturiolika mašinų, skirtų aptarnauti miesto gatvėms žiemą. Šiemet naujos technikos bendrovė neįsigijo. „Gruodį baigiasi mūsų ir savivaldybės sutartis dėl paslaugos teikimo. Vyksta konkursas dėl artėjančių trejų metų sutarties. Nežinodami, ar pasiseks jį laimėti ir tęsti darbus, nesiryžome rizikuoti ir investuoti į naują techniką“, – aiškino R.Balčiauskas.

Šiuo metu bendrovės sandėlyje yra 120 tonų druskos ir 30 tonų smėlio. R.Balčiausko teigimu, prireikus, tiekėjai pasiruošę operatyviai vykdyti užsakymus. Pavyzdžiui, druskos sunaudojimas priklauso nuo oro sąlygų. Paprastai žiemos sezono metu ant gatvių išbarstoma nuo 1500 iki 2500 tonų druskos.

Pasiruošimą pradėjo anksčiau

Uostamiesčio šaligatvius, aikštes valančios įmonės „Klaipėdos želdiniai“ vadovas Gediminas Valašinas taip pat tvirtino, kad jau pasiruošta žiemai. Tiesa, kol kas darbuotojai užsiėmę rudens darbais – kiekvieną dieną jie tvarko nuo medžių krentančius lapus.

„Didžioji dalis technikos žiemai jau yra paruošta. Šiemet darbų palengvinimui nusipirkome naują traktorių sniego valymui“, – sakė G.Valašinas. Įmonė jau paruošė druskos ir smėlio mišinio šaligatvių barstymui. Kitą savaitę į mieste esančias dėžes bus supiltas smėlis.

„Pasiruošti žiemai mums priklauso nuo lapkričio pirmosios. Tačiau šiemet pradėsime anksčiau. Jei staiga užkluptų sniegas, sugebėtume operatyviai sutvarkyti“, – sakė „Klaipėdos želdinių“ vadovas.

Anot pašnekovo, atsižvelgiant į ekonominę situaciją, lėšų iš miesto biudžeto skirta mažiau.„Atokesnės miesto vietos gal kiek mažiau tvarkomos. Tačiau mes esame tik rangovai – ką mums savivaldybė pasako, tą ir darome“, – aiškino G.Valašinas.

Žiemą itin aktualu ne tik miesto gatvių bei šaligatvių valymas, bet ir apšvietimas. Klaipėdiečiai dažnai skundžiasi, kad šviestuvai įjungiami per vėlai, kai jau visiškai sutemę.

Anot savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovo L.Dūdos, gautas ir vienas gyventojo nusiskundimas, esą prie jo namo lempa nedega, o prie kaimyno – dega.„Kiekvieną dieną apšvietimas įjungiamas skirtingu laiku, nes kinta dienos ilgumas, atsižvelgiama į konkrečios dienos situaciją“, – teigė Miesto ūkio departamento vadovas.

Dėl sunkmečio taupymo sumetimais Klaipėdoje įjungiamas kas antras šviestuvas. Anot L.Dūdos, kol kas nesvarstyta, ar gali tekti įjungti dar mažiau lempų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sniegas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min