Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 20d. 10:00

Žiemiški orai vairuotojus išmokė atidumo

Miestas žiemą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Miestas žiemą

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, šį mėnesį, palyginti su žiemos pradžia, 10 proc. sumažėjo draudiminių eismo įvykių, kurių priežastis – žiemiški orai. Privalomojo transporto draudimo įvykių šį mėnesį buvo registruota 7 proc. mažiau, Kasko – 11 proc. mažiau, o asmens žalų – 22 proc. mažiau palyginus su žiemos pradžia.

„Per pirmąsias dvi sausio savaites fiksuojame mažiau draudžiamųjų eismo įvykių, nors situacija keliuose nėra pagerėjusi – dauguma gatvių ir kelių valomi prasčiau nei pernai, o ir orai vairuotojų nelepina: šiuo laikotarpiu buvo ir plikledžio, ir pūgų, ir lijundros.

Sumažėjęs avarijų skaičius leidžia daryti keletą galimų išvadų. Pirma – vairuotojai tapo atidesni ir prisitaikė prie žiemiškų orų, pakeitė automobilių padangas į žiemines.

Antra – pastebime, kad esant sudėtingoms eismo sąlygoms dauguma vairuotojų renkasi mažesnį greitį, o tai leidžia geriau valdyti automobilį avarinių situacijų metu.

Trečia – gali būti, kad paspaudus šaltukui, dalis vairuotojų negali užvesti automobilio ir renkasi visuomeninį transportą, todėl keliuose yra mažesni eismo srautai ir mažesnė avarijų rizika“, – sako „PZU Lietuvos“ Vilniaus žalų centro vadovas Modestas Žilionis.

Pasak jo, dažniausia žiemos eismo įvykių priežastis – slidi kelio danga, dėl kurios automobiliai išvažiuoja į priešingą eismo juostą, nuslysta nuo kelio arba jų nepavyksta suvaldyti dėl per trumpo stabdymo kelio.

„PZU Lietuvos“ duomenimis, šią žiemą daugiau eismo įvykių užfiksuota miestuose negu regioniniuose keliuose. Daugiausia jų buvo užfiksuota Vilniuje ir Kaune, nes šiuose miestuose didžiausi transporto srautai. Pagal užfiksuotus draudžiamuosius eismo įvykius šiemet, kaip ir pernai, pirmauja Vilnius, čia registruota 48 proc. visų įvykių. Kaunas rikiuojasi antroje vietoje – 38 proc.

„Pastebėjome, kad šiemet labai suprastėjo kelių valymo kokybė miestuose. Vairuotojams rekomenduojame būti ypač atsargiems išvažiuojant į pagrindinį kelią iš namų, prekybos centrų aikštelių. Šios vietos ypač slidžios ir pavojingos“, – pasakoja M.Žilionis.

Mažesnį avaringumą ir geresnę nelaimingų atsitikimų kelyje statistiką fiksuoja ir Susisiekimo ministerija. Jos duomenimis, 2009 m. Lietuvos keliuose užregistruota 23 proc. mažiau eismo įvykių, kurių metu buvo sužeista žmonių, ir 24,7 proc. mažiau avarijų, per kurias nukentėjo eismo dalyviai.

Per vienuolika praėjusių metų mėnesių bendrovė „PZU Lietuva“ jau išmokėjo 37 mln. litų pagal transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo (TPVCA) ir kasko draudimo sutartis. Bendra „PZU Lietuvos“ draudimo išmokų suma 2009 m. sausio–lapkričio mėnesiais siekė 87 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min