Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 10d. 05:54

Žiemos centro projektas Liepkalnyje stringa – užkliuvo pastatų aukštis

Liepkalnio slidinėjimo centro projekto vizualizacija
„Daniel Libeskind“ nuotr. / Liepkalnio slidinėjimo centro projekto vizualizacija

Prieš metus pristatytas projektas, kaip Liepkalnio slidinėjimo trasos virs sporto ir sveikatingumo centru Vilniuje. Tuomet kalbėta, kad jau 2016 metais centras veiks ir kainuos ne itin brangiai – 2-2,5 mln. eurų. Tačiau po metų statybos dar nepradėtos, o projektas stringa dėl tam tikrų pataisymų – koreguojamas Pavilnių regioninio parko specialusis planas, kilo klausimų dėl pastatų aukštingumo.

Dabar apie įkurtuves kitąmet nebekalbama. Spalio pabaigoje savivaldybei pavaldžios bendrovės „Vilniaus sporto projektai“ direktorius Evaldas Jurevičius BNS teigė, kad žymaus JAV architekto Danielio Libeskindo kuriamas sostinės Liepkalnio sporto ir sveikatingumo centro projektas turėtų būti baigtas iki kitų metų vidurio, tuomet esą bus ieškoma investuotojų, kurie prisidėtų prie centro statybų. Sutartis su architektu nenutraukta.

„Šiuo metu architektūrinė studija yra įpusėjusi, gal net į pabaigą. Buvome susitikę spalį su pačiu E.Libeskindu – vyksta betarpiškas bendravimas. Iškilo vienas niuansas dėl aukštingumo, reikėjo paruošti aukštingumo studiją, kurios paprašė Civilinės aviacijos administracija, jie dėl to atvažiavo, pasikalbėjome, kad jie truputėlį pristabdo tuos darbus, kol bus aišku dėl tų aukščių, bet toliau viskas vyksta“, – BNS sakė E.Jurevičius. 

Tai, kad prireikė papildomos aukštingumo studijos, patvirtino ir Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. Jo teigimu, apie tai buvo žinoma nuo pat projekto pradžios, tik to nepaisyta.

„Tai dėl pastatų aukštingumo, kuris susiję su civilinės aviacijos saugumu. Yra tas dalykas, projektuotojams šis dalykas perduotas, dėl to gali koreguotis pats projektas“, – sakė vicemeras, bet tikino negalįs atskleisti, kiek šie darbai nutolins paties projekto parengimo datą.

Anot L.Kvedaravičiaus, projektas kitąmet jau gali būti baigtas, bet kitas klausimas yra dėl lėšų jam įgyvendinti. Vicemeras nedrįso vertinti, ar anksčiau minėti 2-2,5 mln. eurų yra didelė suma projektui, ar ne. Esą kai bus projektas, tada bus galima kalbėti ir apie jam reikalingus pinigus.

Šiuo metu koreguojamas ir Pavilnių regioninio parko specialusis planas, tačiau tai, šio parko direktorės Vidos Petiukonienės teigimu, nėra trukdis.

„Liepkalnio rekreacinės zonos šlaito pusėje palei Minsko plentą yra numatyta rekreacinė teritorija ekstensyviam naudojimui – ramiam poilsiui. O Liepkalnio investuotojai gerokai išplėtė slidinėjimo trasas, nebetelpa ten, nėra kur statyti keltuvus, o jų ir trasų reikia daugiau. Šlaite Minsko plento pusėje norima įrengti dar du keltuvus ir dvi naujas trasas. Ta teritorija būtų naudojama intensyviai rekreacijai. Toks ir yra tvarkymo plano keitimas“, – paaiškino direktorė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Liepkalnio slidinėjimo trasoje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Liepkalnio slidinėjimo trasoje

Kaip teigta projekto pristatyme prieš metus, planuojamame centre, kuris veiks ištisus metus, lankytojai turės didelį sporto veiklų pasirinkimą ir žiemą, ir vasarą, o kartu tai bus ir rekreacinė bei kultūrinė erdvė visų amžiaus grupių lankytojams. Taip pat žadėta, kad savivaldybė tvarkys viešąją infrastruktūrą – privažiavimus, stovėjimo aikšteles, o partneriai „Trade State“, kurie valdo kalną 20 metų, investuos dalį ir į šį projektą, taip pat investuoti turės ir „Start Vilnius“, nes turtas bus registruotas Vilniaus savivaldybės vardu. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min