TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemos sode žaliuoja musgaudis

Šiuo metu žiemos sode žaliuoja musgaudis, kurį muziejui padovanojo viena kretingiškė.
Žiemos sodo nuotr. / Šiuo metu žiemos sode žaliuoja musgaudis, kurį muziejui padovanojo viena kretingiškė.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į Kretingos muziejų priklydusiems vabalams ir musėms čia nebus lemta ilgai gyventi. Šių „gardėsių“ itin laukia naujasis Žiemos sodo augalas – ąsotenis, liaudiškai vadinamas musgaudžiu.

Pasak Žiemos sodo informacijos ir edukacijos skyriaus vedėjos Janinos Dauneckienės, šį įspūdingą augalą muziejui padovanojo kretingiškė pedagogė Regina Naureckienė. Moteris pakabinamame vazone žaliuojantį augalą laikė virtuvėje, tačiau nusprendė, kad jam ten jau per ankšta.

„Tai pretenzingas augalas, reikalaujantis specialių sąlygų. Šie keistuoliai vabzdžiais besimaitinantys augalai auga visame pasaulyje. Jiems reikia oro, vandens, šviesos ir tam tikrų maisto medžiagų, ypač azoto. Šiltose, pelkėtose vietovėse, kuriose auga ąsoteniai, minėto mineralo trūksta, todėl tam, kad išliktų, vabzdžiaėdžiai „apsiginklavo“ spąstais. Šie augalai privilioja aukas skleisdami malonų kvapą ir gamindami klampų skystį. Pagavęs vabzdį ar musę augalas staigiai suskleidžia savo spąstus ir „suvirškina“ auką gamindamas virškinamąsias sultis“, – pasakojo J.Dauneckienė.

Jos kolegė, Gamtos skyriaus vedėja Stasė Dvarionienė teigė, kad šis augalas turi didelius lapus, kurių gale yra kotelis su ąsočio formos čiuptuvu, atskridus vabalui „ąsotis“ užsidaro ir taip sulaiko grobį. Žiemą šie augalai užmiega, nudžiovindami savo „spąstus“, kad neeikvotų taip sunkiai aktyvaus augimo mėnesiais sukauptų maisto atsargų.

S.Dvarionienė džiaugėsi, kad žmonės labai dažnai Žiemos sodui dovanoja augalų – kaktusų, lapuočių. „Priimame visus. Štai viena moteris iš Klaipėdos ketina atvežti augalų, nes jie nebetelpa kambariuose. Pas mus patalpos aukštos, didelės. Dovanų gavome ir papūgų, kurias prieš kelias savaites pakrikštijome“, – džiaugėsi S.Dvarionienė.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min