Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 5d. 12:58

Žiežmarių miesto bendruomenė sako ginanti ne tik savo, bet ir atkraustomų neįgaliųjų interesus

Žiežmarių gyventojai kyla į kovą prieš naujus namus neįgaliesiems
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Žiežmarių gyventojai kyla į kovą prieš naujus namus neįgaliesiems

Žiežmarių miesto bendruomenės prezidentas Nerijus Meškauskas kreipėsi į 15min redakciją, norėdamas pateikti savo versiją apie pastarųjų dienų įvykius Žiežmariuose, kai gyventojai sukilo nenorėdami į kaimynystę įsileisti neįgaliųjų. Jis tikina, kad gins viešąjį interesą – pasak jo, didžiausia problema yra ne neįgalieji, o slapti vietinės valdžios veiksmai ir informacijos slėpimas.

Žiežmarių miesto bendruomenės atstovas suskubo apginti miestelio žmones, kurie, pasak jo, visuomenės buvo suprasti neteisingai.

„Šių namų statybų procesai privedė prie to, kad Žiežmarių miesto bendruomenė, atsižvelgdama į gyventojų nuomonę, prašys prezidentūros, Seimo, prokuratūros ir kitų ginti viešą interesą. Kas galėtų paneigti, kad tai ne Kaišiadorių rajono savivaldybės kruopščiai slėptas projektas, kurio įgyvendinimui pasitelkta žiniasklaida, kad supriešintų žiežmariečius ir parodytų visai Lietuvai, kokie mes blogi, tamsūs, neišsilavinę kaimiečiai, neužjaučiantys, abejingi kito skausmui?

Ar miesto vadovo neigiami vieši pasisakymai gali būti pateisinami, o gal per sudėtinga palikti savo šiltą kėdę ir ateiti pasikalbėti su žmonėmis? Ar įkaltas sklype stulpelis 21 amžiuje yra tinkamas pranešimo būdas?“ – laiške rašė Žiežmarių miesto bendruomenės atstovas N.Meškauskas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žiežmarių gyventojai kyla į kovą prieš naujus namus neįgaliesiems
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žiežmarių gyventojai kyla į kovą prieš naujus namus neįgaliesiems

Bendruomenės prezidentas pasipiktino Strėvininkų socialinės globos namų direktoriaus Kęstučio Jakelio, kuris yra atsakingas už būsimą namą neįgaliesiems, žodžiais, ir tikina, kad vietiniai gyventojai yra tiesiog apgaudinėjami.

Tokios gyvenimo sąlygos primena kalėjimą.

„Socialinės globos įstaigos vadovo ištarti žodžiai, kad specialiai procesų neviešino tik dėl to, kad nebūtų pasipriešinta tokio projekto įgyvendinimui, gyventojus papiktino. Lieka nesuprantama, kam dirba valdžia – mums ar sau? Suprantamas ir slaptumas – apie 300 000 eurų nesimėto, o kur pinigai, ten ir interesai. Ar galima 10 arų sklype, apie 200 m² metrų name, su šešių automobilių aikštele ir 11 gyventojų, jaustis bent jau patenkinamai? (...) Tokios gyvenimo sąlygos primena kalėjimą.

Visa tai įvertinus bendruomenė suprato, kad reikia atstovauti ir neįgaliųjų interesams, kuriems šis projektas kelia nerimą, nes kai kam pinigai užtemdė protą. Ar kaimynei pakištas paslapčia pasirašyti dokumentas, nepaaiškinus apie tolimesnius planus, gali būti pateisinamas?“ – svarstė N.Meškauskas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žiežmarių gyventojai kyla į kovą prieš naujus namus neįgaliesiems
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žiežmarių gyventojai kyla į kovą prieš naujus namus neįgaliesiems

Jis pabrėžia, kad žiežmariečiai esą suprasti neteisingai ir neprieštarauja grupinio namo neįgaliesiems statyboms. Priešingai – yra pasiryžę padėti, bet valdžia nebesiklauso.

Kol kas projekto iniciatoriai nieko neprašo, neveda derybų, neieško kompromisų.

„Po minėtų įvykių Žiežmarių miesto bendruomenei susirūpinę gyventojai pasiūlė 60 arų sklypą Žiežmariuose šiam projektui. Ar kam tai įdomu?

Kol kas projekto iniciatoriai nieko neprašo, neveda derybų, neieško kompromisų. Kas galėtų paneigti, kad tai ne sėkmingai siautėjantys sovietiniai metodai, kur vienas pasislėpęs žmogus gali sau leisti po rajoną blaškytis kaip po savo valdas, ir niekam nežinant vykdyti savo planus. Matome ir girdime, kad kai kurie valdininkai nebegirdi gyventojų, o neretai net ir nesiruošia jų klausytis.

Žiežmarių miesto bendruomenė neprieštarauja tokių namų statybai, bet niekada neleis nepaisyti gyventojų interesų. Nėra suprantamas sprendimas paskubomis iš privataus asmens pirkti visai netinkamą sklypą, kai yra pakankamai erdvių valstybinių sklypų bei nenaudojamų pastatų, kuriuos lengvai galima pritaikyti tokioms reikmėms“, – sakė bendruomenės prezidentas.

K.Jakelis: leidimo gauti neprivalome

Strėvininkų socialinės globos namų vadovas K.Jakelis 15min paneigė, kad būsimo namo vertė siekia 300 000 eurų. Paklaustas, iš kur gyventojai galėjo gauti tokius skaičius, jis sako tikrai nežinantis.

„Namas dar yra projektuojamas, o kol nėra projekto, apie kainą kalbėti beprasmiška. Tik po viešojo konkurso ta kaina bus žinoma.

Mes esame biudžetinė įstaiga ir mums galioja visos viešųjų pirkimų taisyklės. Pasiūlymų dėl sklypo buvo daug, su daug kuo kalbėjome, bet kai reikėjo imtis konkrečių veiksmų, gavome tik vieną pasiūlymą“, – sakė K.Jakelis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kęstutis Jakelis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kęstutis Jakelis

Jis dar kartą pabrėžė, kad statant gyvenamąjį namą kaimynų leidimo atsiklausti nereikia, todėl apie naujojo namo planus iš anksto nebuvo kalbėta su Lauko gatvės gyventojais.

„Būtų nelogiška, jei nusipirktum sklypą, ir kaimynai pasakytų, kad tu negali čia gyventi, nes man nepatinki. Niekas ir neturi kalbėtis, nes mes pagal visus įstatymus statome gyvenamąjį namą. Ne biurą, ne kokią įstaigą, o namą, kuriame tiesiog gyvens žmonės“, – dėstė globos namų vadovas.

15min primena, kad praėjusią savaitę Žiežmarių gyventojai sukilo prieš naujus planus Lauko gatvėje statyti grupinio gyvenimo namus neįgaliesiems. Jie aiškino, kad protinę negalią turintys būsimieji kaimynai kels nemenką pavojų visų gyventojų saugumui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min