Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 21d. 11:34 , Atnaujinta: 2019 sausio 21d. 15:00

Žiežmarių gimnazijos mokytoja skundėsi dar prieš penkerius metus: vos išgirdę balsą pažinome ją

Žiežmarių gimnazija
wikipedia.org nuotr. / Žiežmarių gimnazija

Žiežmarių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, kurios rėkimą ant vaikų pamokos metu išgirdo visa Lietuva, pirmadienį darbe nepasirodė. Gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė 15min sakė, kad mokytoja turi nedarbingumą, tad jos atžvilgiu jokių sprendimų šią savaitę nebus. Pirmadienį asociacijos „Žiežmarių miesto bendruomenė“ prezidentas Nerijus Meškauskas paskelbė, jog ta pati mokytoja panašių problemų turėjo prieš penkerius metus, tačiau mokyklos vadovė nesutiko jos pakeisti.

Savaitgalį feisbuke išplito garso įrašas, kuriame lituanistė pakeltu tonu bendrauja su vaikais. Tėvai neabejoja, kad tai – tikrų tikriausias psichologinis smurtas.

„Po metų ar dvejų tokios mokytojos vien pamatęs užrašą „lietuvių kalbos kabinetas“ prisysiočiau į kelnes“, – savaitgalį garso įrašą įvertino vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys.

Savaitgalį gimnazijos direktorė neslėpė, kad su mokytoja kalbėta net apie skaudžiausią scenarijų – galimybę atleisti iš darbo.

Tačiau pirmadienį I.Mažulienė sakė, kad greitų sprendimų šioje situacijoje nebus.

„Neturime kol kas jokių sprendimų, tėvai iki šiol nebuvo atėję ir nepateikė informacijos oficialios, o mokytoja susirgo ir jos šiandien nėra. Šią savaitę turi nedarbingumą pilną“, – 15min pirmadienio rytą sakė direktorė.

Jos teigimu, lituanistės veiksmai yra šiurkštus darbo drausmės pažeidimas.

„Bet prieš tai reikia įvertinti visas priemones. Kadangi šiandien ji yra nedarbingume, negalima pradėti tam tikrų procedūrų, paprašyti pasiaiškinti ir taip toliau ir tu negali žinoti tam tikrų dalykų, dėl ko tai atsitiko, – teigė pašnekovė. – Nesvarbu, koks tai bebūtų pažeidimas, pirmiausiai yra Darbo kodeksas, kuris reikalauja pirmiausiai paprašyti žmogaus paaiškinti tam tikrus dalykus. Kadangi to nėra, šiek tiek viskas sustoja.“

Lituanistė panašių problemų turėjo ir anksčiau?

Pirmadienį asociacijos „Žiežmarių miesto bendruomenė“ prezidentas Nerijus Meškauskas kreipėsi į Kaišiadorių rajono savivaldybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ir išreiškė susirūpinimą dėl mokytojos elgesio.

Anot asociacijos, ta pati mokytoja panašių problemų turėjo prieš penkerius metus.

„Tuo metu klasės tėvai surinko parašus ir pareikalavo gimnazijos vadovės pakeisti pedagogę, deja, mokyklos vadovė to nepadarė, argumentuodama, kad pedagogė yra profesionali, tad nemato būtinybės jos keisti, be to, neturėtų kuo jos pakeisti. Gimnazijos vadovei nesureagavus į tėvų pastabas, pedagogė ir toliau dirbo savo metodais iki šios dienos“, – teigiama rašte.

Rašte pabrėžiama, jog gimnazijoje jau kurį laiką sklido kalbos apie pedagogės elgesį.

Direktorė atsisakė keisti mokytoją, nes ji – gera specialistė

N.Meškauskas pirmadienį 15min sakė, kad pedagogės elgesį turėjo kęsti jo paties vaikas.

Pašnekovas teigė dabar supratęs, kad Žiežmarių gimnazijos lituanistė psichologinį smurtą prieš mokinius naudoja jau daug metų.

„Jūs įsivaizduokite vaikų būseną tokioje mokykloje ir tokioje pamokoje, kai pedagogas ne tai kad rėkia, o ištisai staugia“, – piktinosi jis.

N.Meškauskas teigė, kad šiai pedagogei derėtų nebedirbti tokio darbo.

„Rinkome parašus dėl jos netinkamo elgesio su vaikais ir jos netinkamo vertinimo. Tas raštas dar turi būti likęs mokyklos archyve. Labai gaila, kad tie procesai po tiek metų... Mes vos išgirdę balsą pažinome ją“, – 15min pasakojo jis.

Paklaustas, kuo prieš penkerius metus skundėsi mokytojos mokiniai, N.Meškauskas teigė, kad jie kentė įtampą pamokų metu.

„Žmogus nesivaldo. Jai užeina priepuolis koks nors vidinis ir ji išsikrauna ant tų vaikų (...) Mes kai išsikvietėme mokyklos direktorę ir ją (lituanistę – aut.), ji buvo visiškai kaip saldainis prie tos direktorės. O direktorė sakė, kad negali jos keisti, nes ji yra labai gera pedagogė ir nesiruošia to dalyko daryti“, – sakė jis.

15min komentaro dėl praeities įvykių kol kas gauti nepavyko, nes ji nebeatsiliepė telefonu.

N.Meškauskas kaltina gimnazijos direktorę

Asociacijos prezidentas rašte taip pat rašo, jog klausimų kelia mokyklos vadovybės sugebėjimas eiti pareigas.

„Prašome inicijuoti patikrinimus minėtoje gimnazijoje bei pareikalauti asmeninės atsakomybės iš mokyklos vadovybės, kuri tiesiogiai atsakinga už pedagogų darbo kokybę (...). Reikalaujame paskleidusiems neigiamą informaciją tėvams ir mokyklą lankantiems jų vaikams užtikrinti apsaugą nuo galimų neigiamų mokyklos administracijos veiksmų jų atžvilgiu“, – teigiama rašte.

Be to, ministerijos prašoma atlikti anoniminę apklausą mokykloje dėljoje tvyrančio mikroklimato.

N.Meškauskas 15min piktinosi, kad net po tėvų skundų mokytojos darbo metodai nebuvo patikrinti o dėl to kalta gimnazijos vadovybė.

„Mokyklos vadovė pirmiausiai turi nešti atsakomybę už tokį elgesį“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min