Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zigmantas Balčytis užsipuolė laisvąją rinką ir pažadėjo socialdemokratams laimėti prezidento rinkimus

Zigmantas Balčytis ir Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Zigmantas Balčytis ir Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratų partijos suvažiavime kalbėjęs europarlamentaras, šios partijos kandidatas prezidento rinkimuose Zigmantas Balčytis akcentavo energetinių projektų ir ekonominės politikos tęstinumo svarbą.

Pasak kandidato, prezidento rinkimuose jis dalyvauja tam, kad nugalėtų ir ragino išnaudoti istorinę progą bei suteikti jam galimybę kartu su Algirdo Butkevičiaus vyriausybe dirbti Lietuvos labui.

Nusivylė laisva rinka

Netikėjimas rytojumi, reiškia netikėjimą savo valstybe. Aš tikiu. Man valstybė nėra žaidimų aikštelė.

„Noriu padėkoti už gražius ir netikėtus žodžius, kurie man buvo išsakyti. Šiandien priimu man suteiktą atsakomybę, nes tikiu jumis ir pasitikiu savimi. Galime ir privalome vesti Lietuvą gerovės valstybės link“, – į suvažiavimo dalyvius kreipėsi Z.Balčytis.

Jis pradėjo nuo kritikos laisvosios rinkos šalininkams: „Mes buvome patikėję, kad visas problemas išspręs laisvoji rinka. Taip neįvyko ir tai atnešė didelį nusivylimą. Netikėjimas rytojumi, reiškia netikėjimą savo valstybe. Aš tikiu. Man valstybė nėra žaidimų aikštelė. Man demokratija nereiškia, kad silpnesnysis visada turi būti pralaimėtojas. Per krizę nemačiau solidarumo ir vienybės. Nesutinku, kad su krize turi būti kovojama skurdžiausiųjų sąskaita.“

LSDP partijos suvažiavimas
LSDP partijos suvažiavimas

Z.Balčytis užsiminė ir apie valdančiosios koalicijos partnerių rankomis kurstomas aistras: „Užtenka gąsdinti, nieko neveikti ir laukti, kol didžioji dalis tautos išvažiuos. Kad bus blogai įsivedus eurą ar pastačius suskystintų gamtinių dujų terminalą. Lietuva praranda savo ateitį ir man tai nepatinka. Turime pakilti aukščiau vidinių rietenų.“

Žadėjo vienyti tautą

Kur nueisime, kai reitingai tampa svarbesni už pačius žmones? Vienybės stoka reiškia stovėjimą vietoje ir didžiulius praradimus.

Pasak jo, valstybė pirmiausia yra joje gyvenantys žmonės. „Pasisakau už Lietuvą, kuria pasitikime. Kurioje gera gyventi, kurti šeimas, kur už darbą sumokamas teisingas atlygis. Kokio Lietuvai reikia prezidento? Telkiančio tautą ir vienijančio ją eiti bendru keliu. Prezidentas kartu su Vyriausybe ir Seimu turi dirbti kartu ir užtikrinti strateginių tikslų įgyvendinimą“, – kalbėjo Z.Balčytis.

Jo nuomone, žmonės pavargo nuo nuolatinių permainų: „Būtina susitarti dėl svarbiausių sprendimų politikoje ir ekonomikoje. Kur nueisime, kai reitingai tampa svarbesni už pačius žmones? Vienybės stoka reiškia stovėjimą vietoje ir didžiulius praradimus. Ateitis bus tokia, kokią sukursime visi kartu. Vienybė nereiškia, kad nėra nuomonių skirtumo ir politinės kovos. Ji reiškia konstruktyvumą, o ne norą griauti.“

Z.Balčytis teigė, jog be augančios ekonomikos neverta tikėtis didesnių pensijų ar atlyginimų: „Kurkime valstybę, kurios Prezidentas kartu su Vyriausybe ir Seimu užtikrintų įstatymų viršenybę ir mažintų socialinę atskirtį. Kurkime gaminančią ir savo produkciją bei paslaugas parduodančią valstybę. Tik augant ekonomikai didės pensijos ir atlyginimai.“

Energetiniai projektai

Ekonomika augs, kai užsitikrinsime konkurencingas energetinių resursų kainas. Tai būdas ištrūkti iš skurdo.

„Ekonomika augs, kai užsitikrinsime konkurencingas energetinių išteklių kainas. Tai būdas ištrūkti iš skurdo. Kartu su kaimyninėmis valstybėmis turime siekti įgyvendinti Lietuvai svarbiausius energetinius ir transporto projektus“, – sakė Z.Balčytis.

Pasak jo, užsienio politika turi tarnauti valstybės žmonėms ir ekonomikai. Verslas negali būti politikos įkaitas. Tauta yra viena, neskirstoma į emigrantus ir gyvenančius tėvynėje, todėl būtinas atsakymas į dvigubos pilietybės klausimą.

 
 
Zigmantas Balčytis
Zigmantas Balčytis

„Niekas mums nepasiūlys burtų lazdelės. Turime patys dirbti, kurti ir vėl dirbti. Aš pasiryžęs ir pasiruošęs kovoti dėl prezidento posto. Ne tik kovoti, bet ir nugalėti“, – kalbą baigė kandidatas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min