Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zigmas Vaišvila: Dalia Grybauskaitė iki šiol nepaaiškino savo veiklos Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje

Zigmas Vaišvila
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Zigmas Vaišvila
Šaltinis: 15min
0
A A

Signataras Zigmas Vaišvila, per Sausio 13-osios minėjimą priminęs apie prezidentės Dalios Grybauskaitės karjerą Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, teigia, jog valstybės vadovė iki šiol nepaaiškino savo veiklos šioje mokykloje. „Ar pasakyti skausmingą tiesą, ar gyventi kiekvieną dieną melu?“ – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje klausė signataras.

Per iškilmingą Sausio 13-ajai paminėti skirtą posėdį Seime kalbėjęs signataras Z.Vaišvila pareiškė: „2012 m. gruodžio 19 d. LTV išgirdau D.Grybauskaitės patvirtinimą, kad ji Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje su desantininkais stumdėsi gruodžio mėnesį. Tai yra 1990 m., nes 1989 m. gruodį ten jų dar nebuvo. Rūta Janutienė man pranešė, kad D.Grybauskaitės darbo byloje rado 1990 m. liepos mėnesio Lazutkos (LKP Vilniaus miesto komiteto pirmasis sekretorius Valentinas Lazutka buvo vienas iš perversmo organizatorių – red.past.) įsakymą dėl ponios D.Grybauskaitės premijavimo už gerą darbą. Per daug melo Lietuvoje.“

Po to kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus žurnalistams teigė, kad signataras apie prezidentę prabilo ne laiku ir ne vietoje. Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje Z.Vaišvila pabrėžė apie D.Grybauskaitę kalbėjęs remdamasis Sausio 13-osios byla. „Kalboje paaiškinau ir šios bylos duomenimis grindžiau kolaborantų 1990–1991 metais organizuotą ir vykdytą perversmą. Vilniaus partinėje aukštojoje mokykloje buvo šios veiklos Lietuvoje jungtinis štabas“, – pabrėžė jis.

Signataras priminė, kad D.Grybauskaitė, kalbėdama Sausio 13-osios minėjime, teigė, jog laisvę turime ginti kiekvienas ir kasdieną. „Sutinku, pasirašau, gerbiu kiekvieną žodį. Jei prezidentės kalba buvo nuoširdi, klausimas laiku ar ne laiku (jis prabilo apie jos praeitį – aut.) turėtų atpulti“, – sakė Z.Vaišvila.

Jis pabrėžė, kad prezidentė iki šiol nepaaiškino savo veiklos Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovė Teresė Birutė Burauskaitė pirmadienį 15min.lt sakė, kad 1990-aisiais priedą prie algos Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje gavo ne tik D.Grybauskaitė, bet apskritai visi mokyklos darbuotojai.

„Jei žiniasklaidai tik tiek terūpi, tai gal jus tenkina Rusijos siūlymas palikti šių įvykių tyrimą bendrai Rusijos, Lietuvos ir Latvijos istorikų komisijai? Kur ir kada apie tai kalbėti, jei ne Laisvės tribūnoje, ir ne tada, kai tiesos laukia visa Lietuva ir Kovo 11-osios salėje susirinkę žuvusiųjų artimieji, laisvės gynėjai? Ar šia proga reikia girtis tariamais pasiekimais?“ – dėstė jis. 

Spaudos konferencijoje Z.Vaišvila nemažai dėmesio skyrė Socialistinio liaudies fronto vadovo Algirdo Paleckio veiklai, piktinosi, jog jam jau kelerius metus leidžiama atvirai tyčiotis iš Laisvės gynėjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min