Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 03, 22:18

Žinia, jog nepažįstami vyrai Panevėžyje kalbina vaikus ir siūlo jiems sėsti į automobilį – nepasitvirtino

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pasklidusi žinia, jog nepažįstami vyrai Panevėžyje, Statybininkų gatvėje, kalbina vaikus, prisistato tėvų draugais ir siūlo jiems sėsti į automobilį – nepasitvirtino.
Policijos reidas Kaune
Policija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Praėjusį penktadienį buvo sušauktas bendras policijos ir Panevėžio miesto švietimo įstaigų atstovų nuotolinis susitikimas, kuriame buvo aptarta situacija dėl socialiniuose tinkluose sklandančios informacijos. Policijos pareigūnai informavo, kad visi socialiniuose tinkluose paminėti atvejai yra išsamiai ištirti, nusikalstamos veikos nenustatyta, faktai nepasitvirtino.

Mokyklos išplatino pranešimus tėvams, kuriuose prašoma į įrašus socialiniuose tinkluose reaguoti ramiai. Taip pat prašo pasikalbėti su savo vaikais ir juos nuraminti, kad realios grėsmės, tokios apie kurią buvo teigiama socialiniuose tinkluose, nėra.

Kaip anksčiau rašė JP, Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė „Tamo“ dienyne tėveliams atsiuntė baimę pasėjusią žinutę. Joje rašoma: „Buvau informuota ir noriu perspėti jus, kad netoli mokyklos važinėjo mašina ir joje esantys žmonės kalbino vaikus, prisistatė tėvelių draugais, kvietė lipti į mašiną ir siūlėsi parvežti namo“.

Pasak M.Karkos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui, laikinai direktoriaus pareigas einančios Virginijos Jeleniauskienės, tokia informacija gauta iš vienos septintokės mamos.

„Į mokyklą paskambino mergaitės mama ir paprašė informuoti tėvus, kad Statybininkų gatvėje jos dukra matė, kaip į automobilį buvo kviečiami du vaikai. Socialinė pedagogė atliko pilietinę pareigą. O mes informavome ir tėvus, ir vaikus, nes, neduok Dieve, koks vaikas, ypač pradinukas, nesugalvotų įlipti į svetimą automobilį. Be to, mūsų mokykloje yra daug vaikų su specialiaisiais poreikiais, o juos lengva sugundyti bet kokiais dalykais“, – teigė V.Jeleniauskienė.

Tada Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tadas Martinaitis teigė, kad policija apie šį įvykį pranešimo nėra gavusi, tačiau buvo imtasi visų priemonių aiškinantis šią situaciją.

Policijos atstovas paaiškino, kad pareigūnai miesto gatvėse patruliuoja visą parą, stebi miestą ir pamačius tokius dalykus visada reaguoja.

„Mieste yra įrengta daug vaizdo stebėjimo kamerų, jas nuolat stebi savivaldybės atstovai ir, jeigu pamato panašius įvykius, nedelsiant mus informuoja“, – kalbėjo T.Martinaitis.

Anot jo, toks atvejis, kada kažkas bando į automobilį įsivadinti vaikus, nėra dažnas.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min