Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 14d. 18:13 , Atnaujinta: 2021 spalio 14d. 18:38

Žiniasklaida: išpuolio Norvegijoje metu sužeista lietuvė

Policijos pareigūnai dirba išpuolio vietoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policijos pareigūnai dirba išpuolio vietoje
LNK žiniomis, trečiadienį Norvegijoje įvykusio išpuolio metu buvo sužeista lietuvė. Teigiama, kad strėlė sužeidė jos ranką.

Apie tai LNK „Žinioms“ papasakojo sužeistos lietuvės vyras.

LNK žiniomis, sužeista moteris – Kongsberge gyvenanti Elena. Kaip televizijai pasakojo vyras, lietuvė ėjo į maisto parduotuvę ir buvo lanku į ranką sužeista vos atidariusi prekybos centro duris. Ji su seserimi pati nuvyko į ligoninę.

„Viskas šiuo metu tvarkoj, stabiliai viskas“, – LNK žinioms pasakojo sužeistos lietuvės vyras.

15min primena, kad trečiadienį Norvegijos Kongsbergo mieste lanku ir strėlėmis ginkluotas vyras nužudė kelis žmones. Kiek vėliau policija patikslino, kad išpuolio metu žuvo 5 žmonės, 2 – sužeisti.

Išpuolis surengtas maždaug 28 000 gyventojų turinčioje savivaldybėje Norvegijos pietryčiuose.

Policija pranešė, kad incidentas įvyko apie 18.30 vietos laiku. Po kiek mažiau nei pusvalandžio įtariamasis buvo sulaikytas.

Norvegijos žvalgybos tarnyba PST ketvirtadienį nurodė, kad ankstesnę dieną surengta lanku ir strėlėmis ginkluoto vyro ataka, per kurią žuvo penki žmonės, atrodo esanti „teroro aktas“.

„Įvykiai Kongsberge šiuo metu atrodo esantis teroro aktas, bet tyrimas... pateiks išsamesnių detalių, kuo buvo motyvuoti šie veiksmai“, – sakoma PST pranešime.

Po išpuolio sulaikytas 37-erių danas buvo atsivertęs į islamą ir buvo žinomas policijai dėl su radikalizacija susijusių būgštavimų, anksčiau ketvirtadienį pranešė policija.

Kongsberge, esančiame 66 km į pietvakarius nuo sostinės Oslo, trečiadienį vakare strėlėmis buvo nušauti penki žmonės nuo 50 iki 70 metų amžiaus – keturios moterys ir vyras, o dar du žmonės buvo sužeisti. Tai daugiausiai aukų pareikalavęs išpuolis Norvegijoje per pastaruosius 10 metų.

„Kalbame apie atsivertėlį į islamą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė norvegų policijos pareigūnas Ole Bredrupas Saeverudas.

„Anksčiau būta būgštavimų, susijusių su radikalizacija“, – nurodė jis.

Pasak O.B.Saeverudo, 37 metų įtariamasis per apklausą prisipažino.

„Be kitų dalykų, aiškinamės, ar tai buvo teroristinė ataka“, – pridūrė jis.

Pranešimai, susieję įtariamąjį su radikalizacija, buvo gauti ne šiais metais, bet anksčiau, policija tuo metu vykdė tyrimą, nurodė O.B.Saeverudas.

„Mes gana tvirtai įsitikinę, kad jis veikė vienas“, – sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Norvegija Išpuolis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min