Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 25d. 08:00

Žirgo gatvėje – paslaptingas potvynis

Žirgo gatvės gyventojas R.Zakarevičius tikina, kad būtent iš šio vamzdžio savaitgaliais į gatvę plūsta vanduo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žirgo gatvės gyventojas R.Zakarevičius tikina, kad būtent iš šio vamzdžio savaitgaliais į gatvę plūsta vanduo.

Sostinės Antakalnio Žirgo gatvė nuolat patvinsta. Gyventojams pėsčiomis arba automobiliais kasdien tenka įveikti vandens srovės išgraužtas duobes, o pašalus – slidinėti ledu. Miesto valdžia sako iki šiol nieko negirdėjusi apie šią problemą.

„Jau keletą metų kone kiekvieną savaitgalį mūsų gatvė patvinsta. Vasarą vanduo nubėga ir išdžiūsta, tačiau žiemą jis užšąla taip, kad per ledą neįmanoma nei praeiti, nei pravažiuoti“, – pasakojo Antakalnyje, Žirgo gatvėje, gyvenanti Dalia Zakarevičienė.

„Negana to, kad žiemą ant kelio užšąla 20 cm storio ledas ir negalime net į savo kiemą įvažiuoti to ledo neiškapoję, tekantis vanduo išplauna smėlį ir susidaro didžiulės duobės“, – žmonai antrino Regimantas Zakarevičius.

„Miesto centras, prestižinis rajonas – Antakalnis – o gyvename kaip džiunglėse“, – stebėjosi D.Zakarevičienė. Moteris teigė ne kartą skambinusi į „Vilniaus vandenis“ ir prašiusi pagalbos, tačiau įmonės atstovai, anot jos, tik numoję ranka ir teisinęsi, kad čia privatūs namai, todėl potvynis – pačių gyventojų reikalas.

Įtaria nelegalų prisijungimą

„Šiaip šis vamzdis skirtas lietaus vandeniui, kuris ir turėtų iš jo ištekėti. Tačiau akivaizdu, kad prie jo nelegaliai kažkas yra prisijungęs, nes tokios upės vien iš vandens ir sniego nesusidarytų“, – sakė R.Zakarevičius. „Greičiausiai čia bus kas pasijungęs nelegaliai. Manau, kad tiek vandens galėtų būti išleidžiama tik iš kokių baseinų ar pirčių“, – antrino jam žmona Dalia. Jų įtarimus sustiprina tai, kad Žirgo gatvė dažniausiai patvinsta savaitgaliais ar poilsio dienomis.

„Vilniaus vandenų“ gamybos direktorius Vytautas Kisielis sakė, kad bendrovė iki šiol nebuvo gavusi jokių skundų dėl šios gatvės. „Nelabai tikiu, kad ten kažkas gali būti nelegaliai prisijungę. Manau, čia daugiau vaizduotė, nei realybė“, – sakė jis. V.Kisieliaus teigimu, iškilus problemai reikėtų pirmiausiai kreiptis į avarinę „Vilniaus vandenų“ tarnybą. Jo teigimu, ši reaguoja į visus skundus.

„Antakalnio ūkio“ direktorius Alfredas Barkus tikino taip pat iki šiol nieko negirdėjęs apie Žirgo gatvės problemą, tačiau jis neatmetė galimybės, jog kažkas gali būti nelegaliai prisijungęs prie lietaus vandens nutekamojo vamzdžio. „Nepatikrinus sunku spręsti. Juk gali būti, kad ten tikrai lietaus vandenys, susirenkantys iš miškų“, – sakė jis.

Antakalnio seniūnas Taurintas Rudys žadėjo išsiaiškinti, kur slypi Žirgo gatvės problema. Jis pabrėžė, kad gyventojai pirmiausiai dėl problemų turėtų kreiptis į savo seniūniją ir kartu spręsti kylančias bėdas. „Dažnai žmonės nežinodami problemos priežasčių prisigalvoja nebūtų dalykų ir be reikalo pripučia muilo burbulų“, – sakė T.Rudys.

Temos: 2 Potvynis Antakalnis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min