TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žirmūnų gyventojai sukilo prieš saulės elementų gamyklą

Dailiai užrašytais nešini Žirmūnų gyventojai surengė piketą prieš, jų manymu, neteisėtą pramoninę gamyklą gyvenamajame rajone.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dailiai užrašytais plakatais nešini Žirmūnų gyventojai surengė piketą prieš, jų manymu, neteisėtą pramoninę gamyklą gyvenamajame rajone.
Šaltinis: 15min
0
A A

Keli gyventojai surengė piketą šalia saulės elementų gamyklos Žirmūnų gatvėje. Jie piktinosi, kad gamykla pastatyta ir plečiama šalia gyvenamųjų namų. Tačiau gamyklos šeimininkai, akcinė bendrovė „Precizika“, tikina turinti visus reikalingus leidimus, o triukšmą kelia ne Žirmūnų bendruomenė, o kaimynystėje įsikūrę verslininkai, tokiu būdu bandantys nesumokėti susikaupusių skolų.

Savo santykius teismuose besiaiškinančios verslo įmonės „Precizika“ ir Žirmūnų verslo centras į savo konfliktą įtraukė ir grupelę Žirmūnų gyventojų. Jie prie bendrovės „Precizika“ susirinko nešini plakatais, kuriuose reiškė nepasitenkinimą kaimynystėje dirbančia gamykla.

Buvo nekalbūs

Tačiau į kalbas su žurnalistais piketuotojai nesileido. Keli iš jų sunkiai surezgė bent kelis žodžius lietuviškai, todėl siūlė kalbėtis su jų atstovu – advokatu Anatolijumi Novikovu.

A.Novikovas pripažino, kad pats jis Žirmūnuose negyvena, todėl negali pasakyti, ar šio rajono gyventojai jaučia kokią nors žalą atidarius saulės elementų gamyklą. Tačiau jis įsitikinęs, kad žala sveikatai tikrai gali būti daroma, ypač kai šalia gamyklos bus įrengta ir saulės modulių gamybos linija.

„Žmonės bijo, kadangi nėra tiksliai žinoma, kokia tai gamykla. Čia vistiek yra kažkokios cheminės medžiagos, tai, neduok Dieve, galbūt įvykus kokiam nors incidentui gamykloje, kokios nors cheminės medžiagos gali patekti į aplinką. Informacija žmonėms neteikiama, o kuo labiau slepiama, tuo daugiau kyla abejonių, kad kažkas ten yra ne visai gerai“, – sakė A.Novikovas.

Viena piketavusių moterų, nesutikusi pasakyti savo vardo, o nuo fotografų vaidą dengusi rankose laikomu plakatu, tikino, kad pastaruoju metu Žirmūnuose daugiau dulkių ir tai esą gali būti dėl gamyklos. Nors ji ir sakė nemačiusi kokių nors dūmų ar tų pačių dulkių, kylančių iš gamyklos.

Bendruomenė atsiriboja

Žirmūnų bendruomenės pirmininkas Petras Demšė garsiai piktinosi piketuotojais, kurie prisidengė bendruomenės vardu, nors su čia organizacija neturi nieko bendro. „Surinko žmones troleibusų stotelėje ir sako, kad čia bendruomenė. Gal jie ir gyvena Žirmūnuose, šis rajonas didelis, tačiau tai tikrai nėra visos bendruomenės nuomonė“, – piktinosi P.Demšė.

Paklaustas, ar pastačius naująją liniją saulės elementai bus čia gaminami, ar tik surinkinėjami, bendrovės „Precizika“ vadovas Tomas Kovėra atsakė klausimu: „O televizoriai Lietuvoje gaminami ar surinkinėjami? Juk gamyba yra tada, kai tiesiogiai iš žaliavos gaminami gaminiai, o čia tik iš komponentų surenkamas gaminys.“

Anot T.Kovėros, protestus kelia greta įsikūrę verslininkai, kurie įsigijo dalį patalpų iš bendrovės „Precizika“ ir vis dar nesumokėjo visų skolų. „Mes turime visus reikalingus dokumentus, leidimus, buvome susitikę ir su bendruomene, ir su Aplinkos ministerija, Seimo nariais. Viskas yra suderinta. Mes nestatome jokios naujos gamyklos“, – tvirtino T.Kovėra.

Direktorius teigė, kad čia nebus naudojamos jokios cheminės medžiagos, o didžiausia atlieka gali būti stiklo dūženos. Naujoji linija veiklą turėtų pradėti jau netrukus, atidarymas, anot T.Kovėros, bus maždaug po mėnesio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min