Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Živilė Pinskuvienė dirbs Seime: KT išvadą ji laiko skubota

Živilė Pinskuvienė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Živilė Pinskuvienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Konstitucinio Teismo (KT) pripažinta į Seimą išrinkta neteisėtai, tačiau Seimo šio nutarimo nepriėmus, Darbo partijos narė Živilė Pinskuvienė pasinaudos proga tapti seimūne. Pasak jos, KT, nusprendęs, kad Ž.Pinskuvienė su keliais partiečiais į Seimą išrinkti neteisėtai, turėjo per mažai laiko tinkamam sprendimui priimti.

„Vyras (Jonas Pinskus – red.past.) po pirmojo turo buvo pasakęs, kad jis neis į Seimą, jei nebus laimėjęs vienmandatėje apygardoje. Mes šeimoje esame apsitarę, kad jei pateksim abu, abu tikrai neisime. (...) Mes manome, kad tai nėra geras pavyzdys“, -  žurnalistams antradienio vakarą atvykusi į Darbo partijos prezidiumo posėdį teigė Ž.Pinskuvienė.

Tuo tarpu pati Ž.Pinskuvienė ketina dirbti Seime. Pasak jos, KT išvada, kurioje teigiama, kad Ž.Pinskuvienė, J.Pinskus ir Jolanta Gaudutienė turi būti braukiami iš Darbo partijos kandidatų sąrašo ir netekti Seimo narių mandatų, priimta pernelyg skubotai.

„Aš galvoju, kad teismui neužteko laiko. 72 val. yra mažai iš tikrųjų. Galėjo pasikviesti apklausti prokurorus, galėjo mūsų paklausti, bent prokurorų kokios pažymos paklausti, kokia yra situacija, nes mes nesame nei kaltinamieji, nei įtariamieji“, – KT išvadą vertino būsimoji Seimo narė.

Ji pasakojo, kad išgirdusi apie galimą kalinių balsų pirkimą ir jos šeimai dėl to krintančius įtarimus tuoj pat nuėjo pas prokurorus.

„Jokie reitingo balsai nebuvo perkami, aš jums tą galiu garantuoti. Aš neabejoju, kad teisingumas yra ir tam tikros struktūros absoliučiai viską išsiaiškins ir dar kartą parodys, kad jokių pirkimų nebuvo. (...) Patys pamatę, kokia yra situacija su vyru ėjome į prokuratūrą ir sakėme: imkite, jei mes kažkuo kalti, apklauskite mus. Mums buvo paaiškinta, kad labai daug darbo, labai užsiėmę, bet taip negalima su žmonėmis elgtis, kaip buvo pasielgta su mumis“, – aiškino Ž.Pinskuvienė.

Ž.Pinskuvienė teigė, kad KT neturi teisės anuliuoti sąžiningai už ją balsavusių piliečių balsų jos vienmandatėje Širvintų-Vilniaus rinkimų apygardoje.

„Aš pati, kaip vienmandatininkė, gavau 5300 balsų savo rinkimų apygardoje ir aš manau, kad ne Konstitucinio Teismo prerogatyva yra anuliuoti šitų žmonių balsus, kurie už mane balsavo“, – kalbėjo būsima parlamentarė.

V.Uspaskichas: prie nutarimo bus galima grįžti

Tiesa, vėliau į partijos prezidiumo posėdį atvykęs Viktoras Uspaskichas pareiškė, kad į prokuratūrą Pinskai nuėjo ne savo noru, o jo nuvaryti.

„Vakar aš juos pats nuvariau į prokuratūrą“, – teigė V.Uspaskichas.

Jis tikino, kad Seimas prie antradienį atmesto nutarimo galės grįžti bet kada, jei tik teismas nustatys, J.Gaudutienė, Ž.Pinskuvienė ir J.Pinskus iš tiesų pirko nuteistųjų balsus.

„Manau, kad Seimas pasielgė išmintingai, nes tie žmonės nebuvo niekada net iškviesti apklausai. Jokių įtarimų jiems nėra pateikta. jeigu kas ir atsitiks, jei teismas įrodys, kad jie kažkuo susiję su tais nupirkimais ir visa kita, Seimas galės grįžti prie tų mandatų. Čia jokių problemų nėra. Bet grąžinti jų, be teismo sprendimo nulinčiuotų, bus neįmanoma“, – pažymėjo V.Uspakichas.

Kol kas byloje dėl kalinių balsų pirkimo yra šeši įtariamieji.

Primename, kad antradienį Seimas atmetė nutarimą, kuriuo penki nuteistųjų balsus galimai pirkę „darbiečiai“ būtų šalinami iš partijos rinkimų sąrašo.

Tokiu būdu buvo atmesta KT išvada, kurioje konstatuota, kad daugiamandatėje apygardoje nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas ir „darbiečiai“ Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė į Seimą išrinkti pažeidžiant įstatymą.

Juos Seime turėjo pakeisti Vilija Filipoviečienė, Gediminas Jakavonis ir Larisa Dmitrijeva.

Seimo nutarimas atmestas naują valdančiąją koaliciją formuojančių partijų narių balsais. Prieš nutarimą balsavo ir į premjero postą nusitaikęs socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Taip pat prieš nutarimo projektą balsavo Krikščionių partijos frakcija.

Šis sprendimas reiškia, kad liks galioti Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas, kad šie „darbiečiai“ yra išrinkti į Seimą. Tiesa, J.Pinskus jau yra pareiškęs, kad liks Vilniaus vicemero poste, o nesikraustys į Seimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min