Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po liūties Širvintas ištiko katastrofa: miestas plaukia, žmonės panikuoja

Liūtis Širvintose
15min skaitytojo nuotr. / Liūtis Širvintose
Šaltinis: BNS
0
A A

Antradienio vakarą praūžusi liūtis daug žalos padarė Širvintoms, visame rajone paskelbta ekstremali situacija, pranešė rajono merė Živilė Pinskuvienė.

„Pas mus situacija katastrofiška“, – trečiadienį BNS sakė ji. Rytą sušauktas ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdis. Iš pradžių nutarta Širvintų mieste paskelbti ekstremalią situaciją, o paskui – ir visame rajone.

Pas mus situacija katastrofiška.

Pasak Ž.Pinskuvienės, ekstremali situacija paskelbta ir rajone, nes paaiškėjo, kad yra nepravažiuojamų kelių.

„Yra išplautų kelių – po 100 metrų, po 150 metrų. Vanduo visai nuplovė kelią, kai kurie žmonės atskirti. Važiuojame žiūrėti“, – trečiadienį BNS sakė merė.

Jos teigimu, blogiausia situacija rajono ligoninėje, ten apsemtos elektros skydinės, svarstyta evakuoti ligonius, bet nutarta to nedaryti. Apsemta ir poliklinika, Socialinių paslaugų centras, čia nėra elektros.

„Pagrindinis dabar klausimas – dėl ligoninės, nuomojamės elektros generatorių ekstra tvarka, kad elektra būtų, elektrikai atvažiuoja, elektra bus pajungta nuo lauko tinklų. Maitinimas visas perkeltas į mokyklą, gamins mokykla, kad žmonės neliktų nevalgę nei Socialinių paslaugų centre, nei ligoninėje“, – pasakojo Ž.Pinskuvienė.

15min skaitytojo nuotr./Liūtis Širvintose
15min skaitytojo nuotr./Liūtis Širvintose

Kol kas be elektros likusi ir Širvintų rajono savivaldybės administracija. Jos darbas sutrikęs.

„Savivaldybė – be elektros, rūsiai apsemti. Savivaldybės darbuotojai, apsiavę guminiais batais, iš rūsių neša archyvus, dokumentus, pumpuojame vandenį, kiek įmanoma“, – BNS sakė merė.

Anot jos, rajone apsemti daugelio žmonių ir privačių namų, ir daugiabučių rūsiai.

Žmonės – panikoje, taip nutiko pirmą kartą. Komunalinio ūkio direktorius, kurio gyvenimo patirtis didelė yra, sakė, dar to mūsų rajone nebuvo.

„Žmonės – panikoje, taip nutiko pirmą kartą. Komunalinio ūkio direktorius, kurio gyvenimo patirtis didelė yra, sakė, dar to mūsų rajone nebuvo“, – teigė Ž.Pinskuvienė.

Jos duomenimis, rajone yra nuvirtusių ir elektros stulpų, ir medžių.

„Tokia stipri neišpasakytai liūtis. Tai, kas dėjosi, buvo baisu. Per metrą, per pusę metro nieko nebuvo matyti nuo lietaus. Lietus pas mus realiai baigėsi 5 val. ryto. 2-3 val. nakties situacija dar buvo katastrofiška“, – tvirtino rajono vadovė.

Širvintų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Gintaras Pumputis BNS sakė, kad mieste apsemta ir daugiau objektų, tačiau visos pajėgos sutelktos į ligoninę.

„Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai nuo vakar vakaro pusės aštuonių iš pagrindinio objekto, ligoninės, pumpuoja vandenį iki šiolei“, – sakė jis.

Visas Širvintų miestelis plaukia – kažkur nesugeria vandens.

Per minutę iš ligoninės išpumpuojama apie 5 tūkst. litrų vandens, tačiau jis, pasak G.Pumpučio, vis kaupiasi ir neslūgsta.

„Visas Širvintų miestelis plaukia – kažkur nesugeria vandens. (...) Kitur vanduo slūgsta, o čia mes kovojame ir jis nelabai pasiduoda. Bandom visokius variantus, kol pumpuojame, palaikome šiokį tokį lygį, jis nebekyla. Nustojame pumpuoti – jis ima didėti“, – kalbėjo jis.

„Visur tie gruntiniai vandenys pakilę ir iš apačios veržiasi – iš po pamatų visur“, – pridūrė savivaldybės ugniagesių vadovas.

Antradienio vakarą pietryčių Lietuvoje buvusi liūtis buvo sutrikdžiusi eismą Vilniuje.

Meteorologų BNS pateiktais duomenimis, Vilniuje antradienio vakarą ir trečiadienį naktį iškrito 45 milimetrai kritulių – mažiau negu per birželio pabaigoje įvykusią liūtį. Tada iškritusių kritulių kiekis siekė 55 mm.

15min skaitytojo nuotr./Liūtis Širvintose
15min skaitytojo nuotr./Liūtis Širvintose

Daugiausiai per antradienio ir trečiadienio liūtį lijo Elektrėnuose – čia fiksuotas katastrofinis lietus (80 mm). Trakuose iškrito apie 78 mm kritulių, Molėtuose 54 mm – čia fiksuoti stichiniai lietūs. Šių rajonų savivaldybių vadovai BNS teigė, kad labai rimtų problemų lietus nepridarė.

Pasak Elektrėnų mero Kęstučio Vaitukaičio, sudėtingesnė situacija yra viename vaikų darželyje, taip pat vanduo užpylė kelių pastatų rūsius, sutriko siurblinių darbas.

„Su vienu darželiu yra problema: su elektra kažkas yra. Ir siurblinės visos – kaip ir visur. Dirba brigados, santechnikai dirba“, – sakė meras.

Trakų rajono administracijos direktoriaus Dariaus Kvedaravičiaus teigimu, vienu metu Trakuose buvo dingusi elektra, taip pat vanduo paplovė žvirkelius, šlaitus.

„Kiek kalbėjome su seniūnais, situacija normali. O jeigu kažkokių atskirų pastatų bėdos, kol kas niekas nesiskundė ir tvarkosi“, – svarstė jis.

Panašiai kalbėjo ir Molėtų administracijos direktorius Saulius Jauneika – jo teigimu, nepaisant itin stipraus lietaus, niekas dėl jokių bėdų kol kas į savivaldybę nesikreipė.

„Labai jau smarkiai čia – ir vakar, ir visą naktį – lijo, bet kol kas jokios informacijos“, – sakė jis.

Taip pat daug lijo Ignalinos rajone (53 mm), Švenčionyse (46 mm), Alytuje (34 mm).

TAIP PAT SKAITYKITE: Antradienio liūties nuostoliai: 11 nepravažiuojamų gatvių, 120 nutrauktų maršrutų, milžiniška nuoplova.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min