Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 13, 14:06 Atnaujinta 2013 06 13, 15:21

Žmoną sumušęs parlamentaras Egidijus Vareikis pageidauja, kad Seimas atimtų jo neliečiamybę

Generalinis prokuroras Darius Valys ketvirtadienį kreipėsi į Seimą prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn namuose smurtavusį konservatorių partijoje narystę sustabdžiusį parlamentarą Egidijų Vareikį.
Egidijus Vareikis
Egidijus Vareikis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak prokuroro, E.Vareikis savo namuose Vilniaus rajone, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio tyčia sukėlė fizinį skausmą savo žmonai Rozvitai.

Daugiau detalių paskelbti Seimo salėje generalinis prokuroras atsisakė dėl pagarbos nukentėjusiajai.

Vėliau žurnalistams D.Valys teigė, kad apie bausmes parlamentarui kalbėti anksti, nes šioje situacijoje įmanomas ir susitaikymas nukentėjusiosios ir kaltininko. Tuomet ikiteisminis tyrimas galėtų būti nutrauktas. 

Parlamentaras E.Vareikis savo kaltės neneigia. Seimo posėdyje jis teiravosi, ar būtina dėl jo neliečiamybės suburti specialią komisiją. Politiko nuomone, teisinis imunitetas galėtų būti panaikintas dar ketvirtadienį.

„Neturiu pretenzijų prokuratūrai, nematau savo veiksmuose jokios politikos. Ar tikrai mums reikia praeiti tą procedūrą? Gal nereikia komisijos ir tų procedūrų? (...) Padariau chuliganizmą, prašau, kad mano teisinė neliečiamybė būtų atimta kuo greičiau“, – sakė jis.

Tačiau to padaryti Seimas negali pagal Seimo statutą.

Jame numatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Ar siūlyti Seimui naikinti parlamentaro teisinį imunitetą sprendžia speciali komisija.

Ją Seimas sudarė ketvirtadienio vakariniame plenariniame posėdyje. Šiai komisijai vadovaus socialdemokratų frakcijos atstovas Andrius Palionis. Komisija nuspręsti, ar siūlyti Seimui leisti E.Vareikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, turi iki birželio 21 d.

Parlamentarams dvejojant, ar tokiu atveju, kai Seimo narys pats sutinka, kad jo neliačiamybė būtų naikinama, negalėtų būti apsieinama be komisijos sudarymo, liberalė Dalia Kuodytė ėmėsi rengti tai numatančias Seimo Statuto pataisas. Tačiau naikinant E.Vareikio teisinį imunitetą komisijos darbas dar yra privalomas.

Už tai, kad komisija būtų sukurta balsavo 68 parlamentarai, prieš nepasisakė nė vienas, o susilaikė Lenkų rinkimų akcijos atstovė Vanda Kravčionok ir „Drąsos kelio“ atstovas Algirdas Patackas.

Primename, kad dėl E.Vareikio neliečiamybės prokuratūra planavo į Seimą kreiptis dar prieš dvi savaites, tačiau klausimas Seimo seniūnų sueigos sprendimu tuomet buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Vilniaus apylinkės prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo. Numatoma, kad tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, gegužės 4 dieną E.Vareikis savo namuose dukart ranka sudavė žmonai. Nukentėjusioji dėl veido sumušimo gydyta ambulatoriškai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min