Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonių elgesio tyrinėtojas Giedrius Drukteinis apie interneto komentatorius: kas vadina bebru, pats panašus į bebrą

Giedrius Drukteinis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Giedrius Drukteinis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Žmonių elgesio tyrinėtojas, rašytojas Giedrius Drukteinis mano, kad dažnai žmonės, besityčiojantys iš konkrečios kito žmogaus ypatybės, patys ta ypatybe pasižymi.

„Kaip vaikystėje mes sakydavome: kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako. Greičiausiai tas žmogus, kuris kitą vadina bebru, pats yra panašus į bebrą“, – Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ penktadienį sakė G.Drukteinis.

Psichiatras, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas Linas Slušnys mano, kad įžeidžiančius komentarus rašantys žmonės yra bailiai.

„Ko gero, mes esame labai dideli bailiai. Turime baimių kažką pasakyti į akis, nes jeigu Užkalnį (Andrių Užkalnį – red.) pastatytume prieš tą žmogų, kuris parašė komentarą, tai jis turbūt pabaltų ir pamėlynuotų. Tie, kurie galime pasakyti tiesiai Užkalniui, Drukteiniui (Giedriui Drukteiniui – red.), paprastai nesisvaidome ir internete – aš galiu pasakyti tiesiai, aš nebijau“, – kalbėjo L. Slušnys.

Pasak psichiatro, žmonės dažnai komentuoja nesugeba atskirti minties ir paties žmogaus kritikos.

„Jie, matyt, neturi ką pasakyti apie turinį, tai tada nukreipia į žmogų, jo išvaizdą, lūpas, dar ką nors ir būtinai suras, koks jis šlykštus, negražus. (....) Yra personažų, kurie neturi jokios pagarbos kitam asmeniui.“

„Daugelis tų įžeidžiančių komentarų parašyti žmonių, kurie daug laiko buvo skriaudžiami kažkokiu būdu, patys patyrę agresiją. Jie tada suranda ataką, prieš ką nukreipti“, – tęsė L.Slušnys.

L.Slušnio manymu, įžeidžiančius komentarus rašančio žmogaus savivertė ar gerovė neauga.

Psichologas iliustravo, kaip interneto komentatoriai sieja nesusijusius dalykus ir įžeidinėja žmogų.

„Tu ten esi koks nors apsileidęs,  „nutaukėjęs“ milijonierius arba dar žydų pakalikas. Aš labai gardžiai juokiausi – šviesiaplaukis žydų pakalikas, palikuonis esu. Tada jie suveda kažkokius faktus, kurie tarpusavyje nesueina, bet skaitant iš šalies, tas atrodo žiauriai.“

L. Slušnio manymu, įžeidžiančius komentarus rašančio žmogaus savivertė ar gerovė neauga.

„Mokslas akivaizdžiai sako, kad pats smurtavimas ar smurtinis elgesys tik didina smurto ir agresijos kiekį žmogaus organizme. Tikėtis, kad parašius smurtinį ar agresyvų komentarą, jam kiek nors palengvėja, aš tuo labai abejočiau.“

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min