Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonių paramą į Ukrainą nugabens ugniagesių sunkvežimiai

Parama Ukrainos kariams
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Parama Ukrainos kariams
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paramą ukrainiečiams rinkę visuomenininkai rado būdą, kaip į Kijevą nugabenti likusias beveik 6,5 tonas žmonių ir verslo bendrovių paaukotų daiktų, kurių antradienį negalėjo paimti karinis lėktuvas „Spartan“. Žmonių paaukotus daiktus į Ukrainą nugabens Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento sunkvežimiai. Ar Ukrainą pasieks pirmadienį problemų sukėlę šalmai ir neperšaunamos liemenės, kol kas lieka neaišku.

„Viskas yra tvarkoje. Krašto apsaugos ministerija (KAM) bendradarbiaudama su Vidaus reikalų ministerija parūpins žemės transportą. Dabar derinama visa logistika, pakrovimas ir inspektavimas krovinio, bet iš esmės viskas išsisprendė ir šiandien ar rytoj turi krovinys išvykti“, – 15min.lt sakė judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ vadovas Šarūnas Matulevičius.

Visuomenininkai buvo radę ir verslininkų, kurie sutiko nugabenti krovinį į Ukrainą, tačiau to daryti neprireikė sulaukus KAM pagalbos.

Ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Viktorija Cieminytė patvirtino, kad humanitarinės pagalbos krovinys iš Lietuvos į Ukrainą pajudės artimiausiu metu.

Dabar derinama visa logistika, pakrovimas ir inspektavimas krovinio, bet iš esmės viskas išsisprendė ir šiandien ar rytoj turi krovinys išvykti, – sakė Š.Matulevičius.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išgabens likusį krovinį, kurio negalėjome paimti šįryt“, – teigė ji.

Tiesa, kol kas neaišku, ar į Kijevą bus vežami ir pirmadienį diskusijų sukėlę 18 NATO standartus atitinkančių šalmų ir keturios neperšaunamos liemenės.

Š.Matulevičius tikino, kad kol kas apie šalmų ir liemenių gabenimą nekalbama. „Dėl jų spręsime, kai viskas nurims. Kol kas net nesinori to komentuoti“, – sakė jis.

Tuo tarpu kariuomenės vado atstovas spaudai Mindaugas Neimontas 15min.lt tvirtino, kad, jei krovinys bus registruojamas kaip humanitarinė parama, tai jame šalmų ir liemenių būti negalės, nes remiantis tarptautine teise kartu su humanitarine pagalba negali būti vežami jokie karinės paskirties daiktai.

Paramą ukrainiečiams rinkęs judėjimas „Blue/Yellow“, per tris dienas sukaupė beveik 7 tonas įvairių būtiniausių daiktų. Juos noriai aukojo Lietuvos žmonės ir verslas.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min