Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 17d. 14:58

Zuikių partija pasivadinusios „Facebook“ grupės protestas: Zuoką lauk

Protesto akimirka.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Protesto akimirka.

Pasipiktinusi Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu atsisakyti vienkartinių viešojo transporto bilietėlių ir įvesti Vilniečio kortelę bei nustatyti naujas važiavimo visuomeniniu transportu kainas, piliečių grupė socialiniame tinkle „Facebook“ susibūrė į grupę, pavadinimu „Zuikių partija“.

Apie pusšimtį šios grupės narių, daugiausia jaunimo, penktadienį susirinko į nesankcionuotą protesto akciją V.Kudirkos aikštėje.

Laikydami rankose ar prie rūbų prisisegę plakatus su senojo vienkartinio viešojo transporto bilieto vaizdu, jaunuoliai teigė nepalaikantys Vilniaus  valdžios užmojų branginti keliones visuomeniniu transportu ir teigė verčiau vaikščiosiantys pėsti.

„Akivaizdu, kad reforma neveikia. Tai yra neparuoštas daiktas. Viskas daroma atbulai“, – įvertino Vilniaus valdžios bandymą įdiegti elektroninį visuomeninio transporto bilietą vilnietis Jurgis.

„Tai turėjo būti reforma, kuri nekeistų kainų, o gal net būtų ir truputį pigiau, bet išėjo taip, kad visuomeninis transportas pabrango“, – tęsė jis.

Pasak vaikino, daugelis žmonių Vilniuje visuomeniniu transportu naudojami ne valandą, ne pusvalandį, o keliolika minučių. „Jiems kelionė pastebimai brangsta“, – pažymėjo jaunuolis.

Kudirkos aikštėje piketuojanti Aira pridūrė, kad vilniečiai nuo šiol turės susimokėti ir už laiką, praleistą transporto spūstyse arba belaukiant kito autobuso ar troleibuso.

„Jei išlipdamas bilieto nepažymi, kaip yra kitur Europoje, pavyzdžiui, Prahos tramvajuose, tai teks susimokėti ir už laiką, kai stovėsi stotelėje laukdamas kitos transporto priemonės“, – vardijo naujosios sistemos trūkumus mergina.

Pasak jos, kol kas Vilniuje jai pavyko įsigyti senųjų vienkartinių kelionės bilietų, tačiau mergina įžvelgia ir kitą galimą problemą. „Dabar visi prisipirks senų bilietų, tačiau kas gali garantuoti, kad naudojimasis jais nebus apribotas ir vilniečiams pavyks visus turimus bilietus panaudoti?“ – retoriškai klausė Aira.

Į protestą ateiti vilnietį Darių Zibalą paskatino jausmas, kad iš vilniečių kišenės savivaldybės taryba „nušvilpė“ dvylika milijonų litų – tiek atsiėjo Vilniečio kortelių sistema.

„Matome, kad sistema jau trečia diena neveikia. (...) Šiandien aš iš Pašilaičių atėjau pėsčias. Tai yra mano protestas“, – kalbėjo D.Zibalas.

Pasak jo, Vilniaus valdžia bandė apkvailinti miestiečius, kad įdiegus naują sistemą kelionė visuomeniniu transportu jiems atpigs.

„Kaune elektroninis pusvalandžio bilietas kainuoja 1,80 lito, tai yra kone dvigubai pigiau. (...) Tai, kad Vilniuje bilietai pigs, buvo melas, nes iš miegamojo rajono per pusvalandį nenuvažiuosi ir dabar kelionė į abi puses kainuos 7 litus, kai anksčiau kainavo 4 litus. Naikinti mėnesinius bilietus atskirai troleibusams ir autobusams irgi yra nesąžininga, nes yra rajonų, kur troleibusai išvis nevažiuoja“, – aiškino, kodėl atėjo piketuoti vilnietis D.Zibalas.

Kad šiuo metu elektroninio bilieto sistema nefunkcionuoja patvirtino ir vilnietis Sakalas. Vaikinas pasakojo spaudos kioske pabandęs įsigyti Vilniečio kortelę išgirdęs atsakymą, kad tai neįmanoma, nes „sistema užlūžo“.

Protesto akciją surengta susibūrus socialinio tinklo „Facebook“ grupės  pasivadinusios „Zuikių partija“ nariams. Grupė per savaitę subūrė apie 200 narių.

Primename, kad nauja viešojo transporto bilietų sistema Vilniuje turėjo pradėti veikti nuo trečiadienio, tačiau taip neatsitiko. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min