Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 09:01

ŽŪM kėlimas į Kauną: Andrius Palionis sako, kad ministerijos smegenys lieka Vilniuje

Žemės ūkio ministerijos patalpos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žemės ūkio ministerijos patalpos

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis tvirtina, kad politiką formuojanti Žemės ūkio ministerijos dalis liks Vilniuje. Be to, laikinojoje sostinėje neliks ir balandžio pradžioje pompastiškai atidarytos vadinamosios „veidrodinės“ ministerijos, vietoje jos Kaune dirbs vienas ŽŪM skyrius.

Tokiais planais su 15min ketvirtadienį pasidalijo ministras Andrius Palionis.

Trečiadienį paskelbta, jog, BNS žiniomis, ŽŪM brandinamas planas dalį darbuotojų iškelti į kitus miestus. Esą 40 ministerijos darbo vietų būtų perkeltos į Kauną, iki 20 – į Alytų, iki 30 – į Panevėžį ir iki 20 į Šiaulius.

Ketvirtadienį A.Palionis to 15min nepatvirtino.

„Aš niekada niekur nesakiau, kad per kelis miestus bus skyriai. Sakiau, kad bus pavaldžios institucijos – nuo pat pradžių. Apie ministeriją net nėra kalbos, o Kaune skyrius liks, tik ne veidrodinis, o nedubliuojantis funkcijų Vilniuje“, – planus dėstė ministras.

Jis patikino, kad pats ministerijos branduolys tikrai liks Vilniuje.

„Strateginė, politiką formuojanti dalis tikrai liks Vilniuje“, – pabrėžė jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Palionis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Palionis

Tuo metu kitus klausimus, anot ministro, spręs nuo penktadienio dirbti pradėsianti nauja kanclerė. Ja taps „socialdarbietė“ Lina Zinkevičienė.

Anot ministro, ji kartu su profsąjunga, ŽŪM Kauno skyriaus vadove dirbs darbo grupėje, kuri spręs dėl ministerijos struktūros ir skyrių.

Valdantieji planavo ŽŪM į Kauną iškelti kitais metais. Ministru tapęs A.Palionis sudarė darbo grupę, kuri analizavo, kaip buvo vykdomas patalpų nuomos konkursas, kurį laimėjo SBA grupės įmonė „BEI Capital“ ir ar tikslinga ministerijai keltis į Kauną.

Įmonė laukė garantijų, kad persikėlimas įvyks, tačiau jų nesulaukusi pranešė, kad atsiima paraišką iš ŽŪM organizuoto konkurso.

Jei sutartis būtų buvusi pasirašyta, už patalpas K.Donelaičio gatvėje ministerija per mėnesį būtų mokėjusi 81,2 tūkst. eurų.

Praėjusią savaitę premjeras Saulius Skvernelis kalbėjo, kad pagrindinis sprendimas – kelti ministeriją į Kauną, nėra pasikeitęs. Jis užsiminė, kad kai kurie padaliniai gali būti perkelti į Panevėžį.

„Modelis, kuris ir buvo nuo pat pradžių svarstytas – ministerija Kaune, strateginiai ministerijos padaliniai, jeigu yra reikalinga, gali likti ir Vilniuje. Ministras kalba apie plėtrą netgi atskirų struktūrinių padalinių į Panevėžį, manau, tikrai tinkamas kelias“, – BNS citavo premjerą.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:04
01:19
01:59

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min