Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 9d. 18:41

Zuoko pozicijos partijoje – netvirtos?

Artūras Zuokas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Artūras Zuokas

Liberalcentristai tvirtina apie galimą skilimą partijoje nieko nežinantys. Tačiau stebėtojai iš šono teigia matantys ką kita – esą liberalcentristų lyderio Artūro Zuoko pozicijos visai nebetvirtos.

Liberalcentristų lyderis A.Zuokas, tarp Seimo posėdžių atostogaudamas Brazilijos džiunglėse, mąstė apie Lietuvos gyvenimą. Jo internetiniame dienoraštyje išdėstytos mintys apie valdančiąją koaliciją – gana kategoriškos.

„Esu labai nustebintas, nes formaliai esame dešiniųjų koalicija, tačiau viduje dominuoja socialistinės idėjos ir labai nepalankus požiūris į verslą bei pasiturinčius žmones“, – rašo A.Zuokas.

Pasijuto tarp socialistų

Jo pastebėjimais, socialinių reikalų ir darbo ministras, Seime pristatydamas naujus įstatymus, kalbą pradėdavęs „iš turtingų paimsime“..., „tie, kurie gauna daugiau, turės dalintis“... Tarsi būtų ne konservatorius, o socialistas.

Pasiskaitinėjus tokių liberalcentristų lyderio citatų išvada gali kilti tik viena: valdančioji koalicija skyla. Labai jau aršiai A.Zuokas ją kritikuoja. Gal liberalcentristai iš jos traukiasi?  

Tačiau su  A.Zuoku susisiekti nepavyko, o partijos vicepirmininkas Žilvinas Šilgalis to nepatvirtino. Pasak jo, Liberalų ir centro sąjunga „yra savarankiška politinė organizacija ir turi savo matymą“. Tad ką nori A.Zuokas, tą ir rašo.

Emocijos – ne tuo  adresu?

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma koalicijos partnerio kritikos srautą portalui 15min.lt komentavo kitaip: „Tokios visokios neigiamos emocijos A.Zuoko dienoraštyje atsirado dėl jo nelabai aiškios situacijos partijoje. Žinau, kad ten kažkas vyksta.  Kažkodėl emocijas dėl asmeninės būsenos A.Zuokas išlieja ant koalicijos.“ 

Žiniasklaidoje penktadienį taip pat pasirodė užuominų, jog kol A.Zuokas atostogauja Brazilijoje, liberalcentristai esą ypač aktyviai svarsto, ką reikėtų remti artėjančiuose rinkimuose į prezidento postą. Esą A.Zuokas būtų už užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko kandidatūrą, tačiau partijoje yra daug A.Zuoko oponentų,  kurie norėtų į prezidentus kelti savo kandidatą, Seimo vicepirmininką Raimondą Šukį.

Dūmų neužuodžia

„A.Zuokas visada buvo labai kontraversiška asmenybė. Visada buvo tokių, kurie jį karštai myli ir kurie nekenčia. O treti tiesiog pripažįsta kaip teisėtai išrinktą savo vadovą, – sakė portalui 15min.lt  partijos informacinio centro vadovas Gintautas Babravičius. – Bet jei partijoje pakviptų skilimu, dūmus tikrai turėčiau pajusti. Kol kas nejaučiu“.
 

Temos: 1 Artūras Zuokas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min