Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 15, 19:08

Žurnalistams išdalinti Romo Sakadolskio apdovanojimai

Simbolinėje vietoje – Vilniaus televizijos bokšte – įvyko tradicija tampantis tarptautinis akademinis Romo Sakadolskio žurnalistikos forumas. Antri metai šis forumas suburia Lietuvos ir užsienio žurnalistikos profesionalus bei universitetinę bendruomenę aptarti žurnalistikos iššūkius. Siekiant atkreipti dėmesį į žurnalistikos žanrus, žurnalisto darbo bei akiračio kokybę, renginyje antrą kartą įteikti ir apdovanojimai už išskirtinę fakto, nuomonės, pramogos ir tiriamąją žurnalistiką, rašoma Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pranešime spaudai.
Žurnalistams išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai
Žurnalistams išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai / Jono Petronio nuotr.

„Man regis, tiek žurnalistikos kūrėjai – profesionalai, tiek ir visuomenė – vartotojai daug laimėtų geriau suprasdami skirtingus žurnalistinius žanrus: atpažindami pramogos, nuomonės ir fakto, tiriamąją žurnalistiką ir jų skirtumus. Tuomet būtų lengviau susikalbėti ir būtų mažiau nepagrįstų lūkesčių. Romo Sakadolskio profesionalų forumas kaip tik ir tampa tokia žurnalistikos procesų aptarimo platforma“, – teigė renginio iniciatorius, VDU docentas Rytis Zemkauskas.

Jono Petronio nuotr./Juozas Augutis ir Benas Gerdžiūnas
Jono Petronio nuotr./Juozas Augutis ir Benas Gerdžiūnas

Šis forumas yra galimybė aptarti žurnalistikos būklę Lietuvoje. Šiuolaikinės sklaidos priemonės visiškai panaikino techninius barjerus. Dabar viskas priklauso tik nuo konkrečios asmenybės, jos vertybių, pasaulėžiūros ir išsilavinimo. Anot Emilijos Sakadolskienės, vienos iš iniciatyvinės grupės narių, šiais neramiais laikais žurnalisto pagrindinė prievolė, kaip pasakytų Šekspyras, „sakyti tiesą ir sugėdinti velnią“.

Jono Petronio nuotr./LRT tyrimų skyrius
Jono Petronio nuotr./LRT tyrimų skyrius

„Nūdienos informacijos gausą sunku vertinti be tarpininko, kuris vadovautųsi tvirtais vertybiniais pagrindais. Šiuo forumu norisi prisiminti kai kurias tas vertybes ir pagerbti tuos, kurie jomis grindžia savo darbą“, – teigė E.Sakadolskienė.

Jono Petronio nuotr./Vytautas Bruveris ir Rita Miliūtė
Jono Petronio nuotr./Vytautas Bruveris ir Rita Miliūtė

Šiais metais R.Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai buvo įteikti šiems žurnalistams: už išskirtinę pramogos žurnalistiką apdovanota LRT žurnalistė Rita Miliūtė (TV laida „Langas į valdžią“), už išskirtinę nuomonės žurnalistiką – redakcijos reiškiamą poziciją vedamuosiuose straipsniuose – „Verslo žinios“, už išskirtinę fakto žurnalistiką – reportažus iš Ukrainos – LRT žurnalistas Benas Gerdžiūnas ir už išskirtinę tiriamąją žurnalistiką – LRT tyrimų skyrius ir jo žurnalistai Mindaugas Aušra, Jurgita Čeponytė, Rūta Juknevičiūtė, Indrė Makaraitytė, Jurga Tvaskienė už tyrimą „Riaušių anatomija“.

Laureatus rinko žiniasklaidos profesionalų ir akademinės bendruomenės sudaryta komisija: Vytautas Bruveris, Birutė Davidonytė, Jūratė Juškaitė, Edvardas Kubilius, Rūta Lankininkaitė, Rimvydas Valatka, Lauryna Vireliūnaitė, Ramūnas Zilnys ir Ina Žurkuvienė.

Jono Petronio nuotr./Gražina Liukaitytė
Jono Petronio nuotr./Gražina Liukaitytė

Šių metų forumą papildė ir Jaunojo/sios žurnalisto/ės premija, kurią inicijavo VU Jaunųjų žurnalistų draugija. Premija buvo skirta Julijai Stankevičiūtei už tekstą „Pažiūrėti gorilai į akis“. Antroji vieta atiteko Kiprui Rimavičiui už straipsnį „Palanga, kurios poilsiautojai nemato“, o trečioji – Gintarei Tamonytei, kuri konkursui pristatė tekstą „Tongasoa eto Madagasikara, arba sveiki atvykę į Madagaskarą“. Jaunuosius žurnalistus vertino Raimundas Celencevičius, Aleksandra Ketlerienė, prof. Audronė Nugaraitė, Dovydas Pancerovas, Gabija Strumylaitė.

Romo Sakadolskio žurnalistikos forumas – tai diskusijų platforma, jungianti Lietuvos ir užsienio žurnalistikos profesionalus, medijų tyrėjus bei būsimus žurnalistus.

Romas Sakadolskis – Lietuvos ir JAV žurnalistas, ilgametis „Amerikos balso“ korespondentas, lietuvių redakcijos vedėjas. Jis dalyvavo visuose svarbiausiuose Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo įvykiuose ir pasakojo apie juos klausytojams. R.Sakadolskis į Lietuvą atnešė vakarietišką supratimą apie žiniasklaidą: dirbdamas dėstytoju Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetuose savo studentus mokė korektiškos, faktais paremtos žurnalistikos, svajojo apie tikrus žurnalistinius tyrimus.

Forumo iniciatorius – Vytauto Didžiojo universitetas. Partneris – Lietuvos žurnalistų sąjunga.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min