TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvaigždės koncertas primins apie liūdną teatro situaciją

A.Žigaitytė-Nekrošienė neslėpė, jog sulaukė nemažai priekaištų, kaip kviečiasi tokio lygio žvaigždę į griūvantį teatrą.
15min.lt nuotr. / A.Žigaitytė-Nekrošienė neslėpė, jog sulaukė nemažai priekaištų, kaip kviečiasi tokio lygio žvaigždę į griūvantį teatrą.
Šaltinis: 15min
0
A A

„2014-uosius pasitiksime naujame teatre, skambant „Traviatai“, - šypsodamasi žadėjo Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. Tiesa, tokie pažadai gali atrodyti perdėti, turint galvoje, kad naujam teatrui kol kas net neišrinkta vieta.

Pastaruoju metu vėl atsikūrė Naujo teatro statybos iniciatyvinės grupės komitetas, o jam vadovauti ėmėsi vietos verslininkas ir politikas Rimantas Cibauskas. Komitetui priklauso kelių savivaldybių merai ir administracijos direktoriai, verslininkai, Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Seimo narys Evaldas Jurkevičius.

Sugėdins šalies vadovus

Sekmadienio vakarą susirinkę komiteto nariai nusprendė kreiptis į aukščiausius postus šalyje užimančius asmenis – prezidentę Dalią Grybauskaitę, premjerą Andrių Kubilių ir Seimo pirmininkę Ireną Degutienę. Visi trys jie pakviesti į Klaipėdą balandžio 24-ąją, kai čia koncertuos įžymusis sopranas Violeta Urmanavičiūtė-Urmana ir jos sutuoktinis Alfredo Negro.

„Esu sulaukusi priekaištų, esą kaip galiu tokio lygio žvaigždę kviestis į tokį teatrą“, – neslėpė A.Žigaitytė. V.Urmanos koncertas, į kurį didžioji dalis bilietų parduota, o likę tik keli, kainuojantys 250–300 litų, bus puikus pretekstas priminti, kad uostamiesčio teatrai išgyvena nepavydėtinus laikus. Kviesdamiesi šalies vadovus teatralai ketina dar kartą priminti, kokia situacija Klaipėdoje, kur naujas teatras su gera akustika – tiesiog būtinas. „Šį kartą išvažiuoti iš Vilniaus skatintų ne politika, o menas“, – kalbėjo teatro vadovė.

Dar nenutarta dėl vietos

„Pagal miesto strateginį planą, dar 2008-aisiais turėjome pradėti naujojo teatro statybas. Kaip matome, kol kas niekas nepradėta“, – nusivylimo nė neslėpė R.Cibauskas.

Iki šio neaišku, kur galėtų atsirasti naujasis statinys. Atliekant galimybių studiją buvo siūlomos trys vietos: Laisvojoje ekonominėje zonoje, senamiestyje palei Danės upę bei prie Vasaros estrados. Gyventojai dar bus kviečiami išreikšti savo nuomonę kur galėtų iškilti naujasis teatras. Skaičiuojama, kad jam statyti pradžiai reikės bent 60 mln. Lt. „Tikslas labai rimtas. Naujas teatras būtų tarsi naujas kostiumas miestui, kurį aplanko labai daug turistų“, – aiškino A.Žigaitytė.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras jau ruošiasi ir festivaliui „Muzikinis pajūris“. Per liepos mėnesį vyksiančią Jūros šventę teatras Jono kalnelyje ketinama pasistatyti sceną, kur įsikurtų operos bastionas ir tris vakarus skambėtų klasikinė muzika.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min