Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 09, 14:10

Žvejai šturmavo Kuršių marias (nuotraukos)

Šį savaitgalį į pajūrį suvažiavo žvejybos aistruoliai iš visos Lietuvos išbandyti savo valios ir kantrybės gaudant agurkais kvepiančių žuvelių – stintų. Pasak žvejų, stintų sezonas šiemet vėlavo apie mėnesį dėl nepalankaus oro.
Valentinas ir Vytautas sužvejojo po 20-30 žuvelių.
Valentinas ir Vytautas sužvejojo po 20-30 žuvelių. / I.Ozturhan/15min.lt nuotr.

Jau nuo penktadienio vakaro, kaip ir kasmet, tradiciškai Kairiuose, šalia karinio poligono vienas po kito ėmė rikiuotis automobiliai. Šeštadienio rytą nusidriekusi jų virtinė siekė daugiau nei kilometrą. Iki šiol poledinei žūklei, kaip sako žvejai, trukdė storas sniego sluoksnis, o prasidėjus atodrėkiui tapo lengviau „prisikasti“ prie ledo.

Tiesa, oras penktadienio naktį ir šeštadienį nedžiugino – ant marių tvyrojo rūkas, lynojo, tad iki pietų nemažai žvejų, daugiausia vietinių, pasuko namų link. Sekmadienį žvejų gretos buvo gerokai praretėjusios, o marių ledas – aptirpęs. Sušalę ir pavargę žvejai gėdijosi parodyti laimikį, esą maiše – vos keletas žuvelių ir tos ne itin didelės. „Čia tik žuvis gali pasakyti, kodėl kimba, o kodėl ne“, – juokavo iš anapus kranto parkeliaujantys vyrai.

Kai kurie pasikaustę peikenomis tikrino, kas po kojomis – ledas ar jau vanduo, kiti pasikliovė jau pramintais takais. Sekmadienį net ir tų nebesimatė dėl stipraus atodrėkio. Pasak žvejų, ties farvateriu, kur kasmet susirenka daugiausia poledinės žūklės mėgėjų, ledo storis siekė 10–15 centimetrų, tad neišvengta ir nelaimių – keliems žvejams teko patirti žiemišką vandens šaltį.

Tikslas – ne stintos

Ne pirmus metus ant ledo žvejojantis Virgis iš Kretingos, šeštadienį užmetęs meškeres nuo septynių ryto, nebuvo patenkintas: „Nieko gero, drėgnas oras, o stintos mažos, negražios“. Šeštadienį iki pusiaudieno žvejojęs garbaus amžiaus klaipėdietis Viktoras pasakojo per porą valandų sugavęs apie 12 stintų. „Vakar kibo geriau. Čia laimės dalykas“, – teisinosi užkietėjęs žvejys.

Pasak jo, stintos nėra poledinės žūklės tikslas. „Vyrai eina žvejoti, kad save išbandytų, patikrintų valią ir ištvermę, o ne dėl stintų. Iš bado nei vienas nemiršta, visi automobiliais suvažiavę“, – kiek pavargęs po ilgos kelionės ledu, tempdamas roges pasakojo klaipėdietis. Vyriškis prisiminė seniau pagaudavęs kur kas daugiau žuvies: „Prieš 20 metų, kai būdavo geras kibimas, pagaudavom po penkis šimtus stintų. Po du šimtus – visada, o dabar žuvies beveik nėra“. 

Tačiau ne visi vyrai atrodė nusivylę žvejyba. Vienas kitas nuo Neringos pusės parkeliavo besipinančiomis kojomis ir geros nuotaikos: „Bežvejodami šildėmės“, – mįslingai juokėsi. 

Turgus kvepia agurkais

I.Ozturhan/15min.lt nuotr./Turguje pasirodė lietuviakų stintų.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr./Turguje pasirodė lietuviškų stintų.

Stintų stygiumi nesiskundė tik žuvies turgaus prekeiviai, esą jau apie savaitę agurkais kvepiančios žuvys sugaunamos Baltijos jūroje ties Klaipėda. Ypač daug jų sugauta per pastarąsias tris dienas. Prieš tai stintos buvo vežamos iš Latvijos. Kilogramo šviežių stintų kaina turguje savaitgalį siekė 12–13 litų, o žuvys kur kas didesnės, nei sugaunamos Kuršių mariose.  Pirmosios stintos, pasirodžiusios lapkričio mėnesį, kainavo net 18 litų. Stintų sezonui einant į pabaigą kainos turėtų kristi.  
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min