TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejų rūmuose nutūpė „Ledinė zylutė“

 „Cezario grupė“ parodys dviejų dalių spektaklį-antidepresantą apie lietuvišką tapatybę ir gyvenimo džiaugsmą.
Organizatorių nuotr. / „Cezario grupė“ parodys dviejų dalių spektaklį-antidepresantą apie lietuvišką tapatybę ir gyvenimo džiaugsmą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos Žvejų rūmuose tęsiasi ketvirtasis respublikinis teatrų festivalis vaikams ir jaunimui „Ledinė zylutė“.

Šiemetiniame festivalyje klaipėdiečiai pamatys aštuonis Vilniaus, Šiaulių ir Klaipėdos teatrų spektaklius. Jei pirmųjų festivalių programose dominavo mėgėjų teatrų pastatymai, tai ketvirtojoje „Zylutėje“ dominuoja profesionalių teatrų vaidinimai.

Šeštadienį žiūrovai išvys aktorių ansamblį „Degam“ – tai 15 jaunų, talentingų ir ambicingų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos bakalauro studijų diplomantų, susibūrusių į nepriklausomą teatro trupę. Jų spektaklis „Pupi Pipa Pupi“ jau pelnė žiūrovų prizų.

Sekmadienį patiems mažiausiems žiūrovams uostamiesčio klounų teatro studija „Dulidu“ suvaidins jautrią istoriją apie papūgėlės ir klouno draugystę „Papūgėlė Žužu“.

Festivalio rengėjams pavyko po ilgokos pertraukos į Klaipėdą pasikviesti Šiaulių dramos teatrą. Šiauliečiai parodys spektaklį „Bela, Bosas ir Bulis“, supažindinsiantį su naujos krypties probleminiu teatru vaikams. Režisierius Antanas Gluskinas įsitikinęs, jog jam svarbu kalbėti su vaiku tomis temomis, kurių vengia kiti. „Kai tyli tėvai, mokytojai, visuomenės veikėjai ir televizija, turi kalbėti teatras. Drąsiai, žaismingai, be perdėtos didaktikos ir moralizuojančio tono“, – sakė režisierius.

Du festivalio „Ledinė zylutė“ spektakliai skiriami jau vyresniajai auditorijai, tad rekomenduotina tėveliams savo atžalas palikti namie. Klaipėdos publikos laukia susitikimas su iškiliais nūdienos lietuvių teatro reiškiniais – „Cezario grupe“ ir „Atviru ratu“. Abu jauni kolektyvai už savo kūrybą jau yra pelnę „Auksinį scenos kryžių“ – aukščiausią Lietuvos teatralų įvertinimą.

Jaunimui skirtas ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos teatro studijos „Erdvė“ spektaklis. Jaunieji teatro mėgėjai vasario 19 d. pristatys A.Dilytės pjesę „Medaus diena“.

Festivalio „Ledinė zylutė“ kulminacija – vasario 20 dieną. Visos Lietuvos vaikų mėgstamas sostinės „Raganiukės teatras“ parodys pasaką „Nykštukas ir princesė“ pagal O.Wilde‘o kūrinį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min