TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvejų rūmuose – respublikinis teatrų festivalis jaunimui

Sekmadienį žiūrovų laukia pjesė „Gerasis žmogus iš Sezuano“
Organizatrorių nuotr. / Sekmadienį žiūrovų laukia pjesė „Gerasis žmogus iš Sezuano“
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau trečią kartą į Klaipėdos Žvejų rūmų duris beldžiasi „Ledinė zylutė“ – respublikinis teatrų festivalis vaikams ir jaunimui.

Penkis savaitgalius spektaklius rodys  uostamiesčio ir sostinės teatrai. Festivalyje mielai sutiko koncertuoti ir Afrikos šalių cirko šou grupė „Mama Afrika“.

Festivalį pradeda Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros studentai. Sausio 31 dieną aktoriai bei pedagogai Regina Šaltenytė ir Darius Meškauskas kartu su savo auklėtiniais pristato vokiečių rašytojo ir dramaturgo Bertoldo Brechto pjesę „Gerasis žmogus iš Sezuano“ (17 val.).

Jaunieji spektaklio kūrėjai pasakoja apie tai, kad gyvenimas yra vienas sudėtingiausių egzaminų, kurį žmogus laiko, atsidūręs moralinių vertybių kryžkelėje. Spektaklyje skamba Vytauto Kernagio dainos-zongai, sukurti specialiai šiai pjesei dar 1991m.

„Ledinės zylutės“ oficialus atidarymas skelbiamas vasario 7 d. 12 val.

Festivalio meno vadovė Nemira Trakumienė papasakojo, kad Žvejų rūmai paruošė informatyvų žaidimą-konkursą su saldžiais prizais „Skubame į teatrą“. Vaikų komandos ridens milžinišką kamuolį, eis užduočių laukeliais, kuriuose bus paslėpti klausimai apie teatrą. Nežinantieji atsakymų viską galės sužinoti apsilankę „Ledinės zylutės“ spektakliuose. Po saldžių rungtynių vaikai su tėveliais kviečiami į Klaipėdos dramos teatro premjerą. Jie pamatys aktoriaus Kęstučio Macijausko parašytą ir režisuotą pasaką „Atrastas lobis“.

Klaipėdos publika jau žino, kad kiekvienas susitikimas su Aido Giniočio vadovaujamos teatro laboratorijos „Atviras ratas“ kūryba garantuoja puikiausių emocijų srautą. Šiemet festivalyje – „Auksiniu scenos kryžiumi“ už režisūrą apdovanotas, kiekvieną kartą vis kitoks pačių aktorių autobiografinių improvizacijų spektaklis „Atviras ratas“ (vasario 7 d. 17 val.).

„Ledinėje zylutėje“ susipažinsime su klounų teatru „Dulidu“. Jauni aktoriai Kamilė Kondrotaitė ir Liudas Vyšniauskas vaikams skiria lėlių vaidinimą „Klounas ir pelytė Micė“ (vasario 14 d. 12 val.).
Teatro gerbėjams nevertėtų praleisti vieno išraiškingiausių festivalio spektaklių „Bėganti su vilkais“. Bendras Lietuvos rusų dramos teatro, Telšių Žemaitės dramos teatro jaunimo studijos „Aglija“ ir LMT akademijos projektas pernai sulaukė ypatingai gero žiūrovų bei kritikų įvertinimo ir tapo metų „teatro hitu“. Šiame judesio plastikos spektaklyje vaizduojama vyrų ir moterų („raudonkepuraičių“ ir „vilkų“) santykių drama (vasario 20 d. 17 val.).

Jaunimo teatro „Be durų“ iniciatyva ir buvo surengtas pirmasis teatrų festivalis vaikams ir jaunimui „Ledinė zylutė“. Renginys sulaukė didelio žiūrovų dėmesio ir patvirtinimo, kad Klaipėda yra gerą teatrą mylintis miestas. Šeimininkai suvaidins visame pasaulyje mėgstamo rašytojo Vilhelmo Haufo pasaką „Nykštukas Nosis“ (vasario 21 d. 12 val.).

Festivalis „Ledinė zylutė“ baigsis taip pat skambiu akordu (vasario 28 d. 12 val.). Žiūrovus linksmins šou teatriukas „Tamesa“. „Žvaigždučių ringe“ bus galima vaikų akimis pamatyti populiarias lietuviškos scenos „žvaigždes“.

Atsisveikinti su festivaliu Pilies teatras pakvies į naujausią premjerą – muzikinę pasaką „Raudonoji gėlelė“.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min