Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 16:26

„Žvėrių karnavalas“ sužavės ir vaikus, ir suaugusiuosius

Koncertų salė prieš didžiąsias metų šventes kviečia apsilankyti „Žvėrių karnavale“.
D.Vasiliauskienės nuotr. / Koncertų salė prieš didžiąsias metų šventes kviečia apsilankyti „Žvėrių karnavale“.
Šį ketvirtadienį Klaipėdos koncertų salėje žiūrovus nudžiugins spalvingas muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“, skirtas visai šeimai – ir vaikams, ir jų tėvams.

Pirmą kartą šis bendras Klaipėdos kamerinio orkestro ir Klaipėdos Lėlių teatro projektas buvo parodytas pernai festivalyje „Salve musica“.

„Žvėrių karnavalas“ yra prancūzų kompozitoriaus Camille‘o Saint-Saenso kūrybinės fantazijos vaisius, kurį labai pamėgo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Šis kūrėjas išties buvo neeilinis žmogus, o daugialypis intelektualas. Dar labai jaunas jis ėmė studijuoti geologiją, archeologiją, botaniką ir net lepidopteriją (drugių kolekcionavimą). Mirus Camille‘o tėvui, jo motina Clemence kreipėsi pagalbos į savo tetą Charlottę Masson, kuri vėliau berniuką „supažindino“ su pianinu. Pripažintas vunderkindu, berniukas, tetos raginamas, pradėjo groti vos sulaukęs dvejų. Beveik iškart jis pradėjo ir kurti. Pirmasis jo kūrinėlis šiuo metu saugomas Nacionalinėje Prancūzijos bibliotekoje.

Menininko gabumai neapsiribojo muzika: skaityti jis išmoko būdamas trejų, sulaukęs septynerių neblogai mokėjo lotynų kalbą. Pirmasis jo rečitalis surengtas, kai jam buvo penkeri. Būdamas dešimties Camille'is galėjo atmintinai pagroti visas 32 Ludwigo van Bethoveno sonatas.

Miuziklą kūrė skirtingi menininkai

Tad ir muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie ypatingąjį berniuką Camille‘į. Klaipėdos lėlių teatro artistai tam pasitelkia spalvingas lėles. Spektaklyje skamba C.Saint-Saenso muzika, atliekama Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir solistų – pianistų Sonatos ir Roko Zubovų. Vaidinimui diriguoja Mindaugas Piečaitis.

Muzikinio spektaklio režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė. Tekstą specialiai šiam vaidinimui sukūrė prozininkė ir dramaturgė Laura Sintija Černiauskaitė, teigianti, jog savo istorijas ėmusi „keverzoti“ dar pirmoje klasėje. Tai jai padėdavo gyventi kitą, paralelinį, gyvenimą, kurį galėjo kontroliuoti pagal savo norą.

„Žvėrių karnavalo“ siuitos muzika pripildyta įspūdingų vaizdų, humoro ir nuostabios lyrikos. Čia skambės „Karališkas liūtų maršas“, „Paukščių namai“ bei „Akvariumas“. Į karnavalą susirinks „Vištos ir gaidžiai“, „Laukiniai asilai“ bei „Vėžliai“, „Dramblys“, „Kengūros“, na ir, žinoma, grakščioji „Gulbė“. Muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“ mažus ir didelius klausytojams nukels į svajonių ir fantazijų pripildytą vaikystės pasaulį.

Spektaklis „Žvėrių karnavalas“ – ketvirtadienį, 18 val. Koncertų salėje.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Karnavalas Vaikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min