Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvilgsnis iš sraigtasparnio: škvalo nuniokota Lietuva (nuotraukos)

Po audros
15min.lt skaitytojo Daliaus Z. nuotr. / Po audros
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Lietuvos miškininkai sraigtasparniu skrido virš labiausiai škvalo nuniokotų Lietuvos rajonų. Didžiulė audra Kauno, Trakų ir Varėnos rajonų kaimus bei miškus niokojo praėjusį šeštadienį.

Iš oro užfiksuoti kadrai iki šiol stingdo kraują. Škvalas nesirinko kelio. Jis ėjo per kaimo žmonių kiemus, vertė medžius ant automobilių ir namų stogų, plėšė šiferio lapus. Medžiai išvartyti ištisus kilometrus, o padaryta žala gali būti dvigubai didesnė nei skaičiuota iki šiol, praneša LTV Naujienų tarnyba.

Dar liūdnesnis vaizdas Lietuvos miškuose. Medžiai guli išguldyti kaip degtukai, škvalo nuniokotas frontas labai platus. Kai kuriose vietose medžiai išguldyti kiek akys mato. Pušys išlaužytos, o beržai tiesiog nulenkti iki žemės.

Pasak miškininkų, nuostoliai gerokai didesni, nei buvo skaičiuota iki šiol. Lietuvos gamtai padaryta milžiniška žala. Manoma, kad išguldyti miškai atsigaus ne anksčiau kaip po 50 metų.

Per dieną miškininkai nespėjo apskristi visų škvalo nuniokotų teritorijų, tačiau apžiūrėję Varėnos, Alytaus ir kitus Dzūkijos rajonus, jie priėjo prie išvados, kad anksčiau skelbta valstybiniams miškams padaryta žala – 10 mln. litų – yra per maža ir ją gali tekti padidinti du kartus – iki 20 mln. litų. Panašius nuostolius greičiausiai skaičiuos ir privatūs miškai.

Kaip pranešė LTV Naujienų tarnyba, škvalo padaryta žala prilygsta prieš penkerius metus siautusiam Ervino uraganui. Teigiama, kad remiantis tam tikrais požymiais jau būtų galima skelbti ekstremalią padėtį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min