Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žydinčių jausmų paroda

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Penktadienį „Klaipėdos galerijoje“ atidaroma Daivos Stonkuvienės personalinė paroda „Šilkas“.

Tapyba ant šilko Lietuvoje šiuo metu labai populiari meno šaka, atkeliavusi iš egzotiškų senovės Rytų. Perpratusi šią tapybos techniką, dailininkė D.Stonkuvienė savo kūrybą, pristato galerijoje.

Organizatorių nuotr./D.Stonkuvienė ėmė kurti tapybos ant šilko paveikslus.
D.Stonkuvienė ėmė kurti tapybos ant šilko paveikslus.

Baigusi Šiaulių universiteto dailės pedagogikos specialybę, dailininkė jau daugelį metų gyvena ir dirba dailės mokytoja Palangoje, prieš metus ji įkūrė „Šilko klubą“, kur savo patirtimi dalijasi su tapybos ant šilko mėgėjais.

„Tapau ant šilko beveik 15 metų, – pasakojo D. Stonkuvienė. – Pirmieji šilko darbai buvo skirti dėvėjimui – skarelės, šaliai, skraistės, suknelės. Tačiau kaskart sopėdavo širdį, matant, kaip piešiniai pasislepia rūbų klostėse. Taip atsirado paveikslai, dažniausias jų motyvas – rožė. Ji jau tapo tarsi autoriniu ženklu, nors atsirado visai atsitiktinai – ranka vedžiojo sukinį, kreivą spiralę, labirintą, kuris ilgainiui virto išsiskleidusiu rožės žiedu“.

D.Stonkuvienės paroda „Šilkas“ – labai pavasariška. Lengvas šilko alsavimas, prisodrintas žydinčių jausmų ir svajonių, atveria žiūrovui intymią kūrybinę erdvę, subtilų moteriškumą, kviečia pamilti mistiškai švytintį jautria ranka palytėtą šilko pasaulį ir tapti jo dalimi.

Paroda „Šilkas“ atidaroma penktadienį, 17 val., ir veiks iki balandžio 17 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paroda
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min