Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 27d. 15:13

Žydų bendruomenė ir Vilniaus valdžia ieško lėšų renovuoti žydų gimnazijai perduotas patalpas

Žydai
Lina Balsytė / Žydai
Lietuvos žydų bendruomenė ir Vilniaus savivaldybė žada ieškoti lėšų, kuriomis būtų galima finansuoti žydų gimnazijai perduotų patalpų sostinės Žvėryno mikrorajone renovaciją.

Savivaldybės taryba nuo rugsėjo 1-osios perduoda Žydų bendruomenės švietimo centrui patalpas Žvėryne, šiuo metu priklausančias naikinamai M.Dobužinskio mokyklai. Į atnaujintą pastatą po metų ar kelerių žada persikelti Šolom Aleichemo vidurinė mokykla, tapsianti ilgąja gimnazija. Žydų mokykla šiuo metu veikia Justiniškių mikrorajone.

Šolom Aleichemo vidurinės mokyklos direktorius Miša Jakobas BNS sakė, kad renovacijai gali prireikti 10 mln. litų. Jis teigė esąs susirūpinęs tuo, iš kur šiuos pinigus gauti.

„Tas pastatas yra labai senas – jam yra per 50 metų, laukia didelės investicijos. Ten nei sporto salės nėra, nei aktų salės. Viena tai, kad ten yra strategiškai gera vieta, o šiaip laukia didelės investicijos, ir šiuo metu kaip direktorius esu susirūpinęs, kas finansuos šios mokyklos kapitalinį remontą. Kainuos apie 10 mln. litų, kad atitiktų šiuolaikinius reikalavimus – ir sporto, ir aktų sales (reikia įrengti – BNS), ir dušų kabinas, ir technologinius kabinetus, ir kitokius kabinetus“, – kalbėjo direktorius.

Pasak M.Jakobo, nuo pastato renovacijos spartos priklausys, kada mokykla į jį persikels.

„Teks daryti kapitalinį remontą, ir nežinau – gal po metų, dvejų ar daugiau, žiūrint kaip bus su finansavimu, tada ir persikelsime“, – svarstė jis.

Vilniaus savivaldybė sako jau paruošusi renovacijos projektą, žada ieškoti lėšų.

„Taip pat bus kreiptasi į Švietimo ir mokslo ministeriją, Vyriausybę. Lėšų renovacijai taip pat ieškos žydų bendruomenė“, – sakoma BNS atsiųstame savivaldybės atsakyme.

Šiuo metu Šolom Aleichemo vidurinė mokykla įsikūrusi buvusiose darželio patalpose. Pasak direktoriaus M.Jakobo, jose nebesutelpa visi norintieji čia mokytis – šiemet nuo rugsėjo laukiama rekordinio skaičiaus, apie 310, mokinių.

„Mums mažai vietos – vidurinė mokykla, būsimoji gimnazija negali dirbti vaikų darželio patalpose. Čia yra nonsensas, pasityčiojimas iš švietimo. (...) Yra problema Vilniuje – baigę vaikai keturias klases, pradinę mokyklą, neturi kur dingti, ėjo, atsiprašau už tą išsireiškimą, šniūrais pas mane, prašydami priimti, deja, aš turėjau būti blogas ir atsakyti. Tikiuosi, kad kai mes būsime kitoje vietoje, šiuo atveju Žvėryne, tikrai mums mokinių netrūks“, – kalbėjo jis.

Pasak savivaldybės, perkėlus Šolom Aleichemo mokyklą į Žvėryną, dabartinėse jos patalpose planuojama įkurti darželį.

Žydų gimnazijos perkėlimo į naujas patalpas klausimas buvo aptartas ir liepos pradžioje vykusiame Lietuvos žydų bendruomenės susitikime su premjeru Andriumi Kubiliumi.

Žydų mokykla Vilniuje pradėjo veikti 1989 metais, mokinių skaičius joje nuolat auga. Daugiausia mokykloje yra žydų tautybės vaikų, tačiau joje mokosi ir lietuviai, rusai, lenkai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min