Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 17d. 07:15

Žygiai dviračiais plinta lyg virusas

„Spausim, kiek galėsim“, – sakė dviračių žygio aplink Lietuvą rekordo siekiantys Remigijus Balandis (kairėje) ir Marius Puluikis.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / „Spausim, kiek galėsim“, – sakė dviračių žygio aplink Lietuvą rekordo siekiantys Remigijus Balandis (kairėje) ir Marius Puluikis.

Meilė dviračiams pajūryje plinta lyg bacila: vis daugiau entuziastų dviratį ima naudoti ne tik kaip transporto, bet ir kaip saviraiškos bei įvairių idėjų įgyvendinimo priemonę. Didesni ar mažesni žygiai įkvepia sveikai konkuruoti.

Be dviračio nei dienos sako neišgyvenantys du entuziastai – Remigijus Balandis ir Marius Puluikis, kurie šįryt išsiruošia jau į antrąjį žygį aplink Lietuvą ir sieks pagerinti savo pačių kadaise pasiektą rekordą.

Vaikinai ketina per tris paras (72 val.) apvažiuoti Lietuvą pasieniu ir pagerinti 2008-aisiais pasiektą rekordą, kai dviračiais tėvynę „apmynė“ per 4 paras 13 val. ir 15 min. Šiam žygiui klaipėdiečiai intensyviai ruošėsi du mėnesius. „Bent jau aš jaučiuosi pačios geriausios fizinės formos. Kasdien daug treniravomės, nuvažiuodami po 300–400 km, tad esame puikiai pasiruošę“, – žygio išvakarėse pasakojo 21-erių R.Balandis, kuris nusėdęs nuo dviračio užsiima internetinės prekybos verslu.

Pirmą parą – 500 km

22-ejų fotografas M.Puluikis sakė, kad duetas pirmą dieną ketina įveikti 500 iš visų 1226 km, o vėliau mažins tempą. Šiemet vaikinai važiuos specialiai jiems pagamintais lietuviškais „Baltic vairo“ sportiniais dviračiais. Taip siekiama populiarinti lietuviškas prekes. Sportininkai juokavo, kad prieš šį žygį jiems buvo atviros visos durys: nebereikėjo aiškinti, kas jie tokie ir ką ketina daryti. Net ir žygį organizuoti apsiėmė VšĮ „Išeivijos idėjų centras“. „Organizatoriai organizuoja, o mes, dviratininkai, dirbame savo darbą“, – išvakarėse juokavo R.Balandis. Vaikinai tvirtino, jog važiuoti dviese kur kas smagiau ir lengviau.

Žygio metu dviratininkus lydės kemperis, kuriame bus jų daiktai, maistas ir atsarginiai dviračiai. Taip pat kartu vyks medicinos darbuotojas, mechanikas bei projektą koordinuojantys asmenys. Vaikinai ketina keliskart sustoti 10–15-ai minučių, kad pailsėtų ir pavalgytų, o miegos minimaliai. Pagal rekordų registravimo reikalavimus, bus sustojama numatytuose punktuose registruotis: dienos metu – pašto skyriuose, o naktimis – degalinėse. Iš viso yra numatyta sustoti 39 punktuose. Žygio metu kitų Lietuvos miestelių gyventojai kviečiami dviračiais prisijungti prie projekto ir palaikyti dviratininkus. Jų kelionės maršrutą bus galima stebėti socialiniame tinklalapyje „Facebook“.

Per dieną – kilogramas bananų

Siekdami pagerinti savo pačių rekordą, vaikinai ypač daug dėmesio skyrė ne tik treniruotėms, bet ir sveikai mitybai. Juos konsultavęs dietologas išmokė teisingai maitintis, kad pakaktų jėgų, uždraudė net pažvelgti į krabų lazdeles, dešreles ar kitą „greitą maistą“.

„Valgome daug košių, vaisių. Prisakyta vengti saldumynų. O geriausias maistas – bananai. Skaičiau, kad žmogus juos valgydamas gauna visų reikalingų medžiagų“, – mitybos įpročiais dalijosi R.Balandis. Jo kolega M.Puluikis sakė iki žygio tiesiog kimšęs bananus: „Vieną dieną suvalgiau pusantro ar du kilogramus“, – pasakojo sportininkas. Vaikinams teko atsisveikinti ir su saldumynais. Pagauti naujų įpročių jie teigia mokantys to ir kitus. Esą pagrindinis kelionės tikslas ir yra sveikos gyvensenos bei ekologiškos ir ekonomiškos kelionės dviračiu propagavimas.

Verslininkas sieks revanšo

Pernai vasarą vienas į kelionę aplink Lietuvą išsiruošęs klaipėdietis verslininkas Gvidas Skirutis jau kurpia planus, kaip siekti dar vieno rekordo. Jų vyriškio sąskaitoje – jau trys.

Prieš keletą metų su grupe bendraminčių G.Skirutis Lietuvą apvažiavo keturračiais, vėliau jais vyko Vytauto Didžiojo takais iki Juodosios jūros. Rekordų knygoje įamžinti abu Skiručiai – Gvidas tandemu su žmona Viktorija greičiausiai apvažiavo Lietuvą. Tiesa, siekiant užregistruoti pernai liepą pasiektą rekordą, G.Skiručiui teko laukti beveik metus – rekordą patvirtinantį dokumentą jis gavo prieš keletą savaičių. Tai patvirtino ir agentūros „Factum“ atstovas.

Daugiau nei 1220 kilometrų įveikęs per 3 paras 12 val. ir 15 min. G.Skirutis jau planuoja pirmasis važiuoti aplink Lietuvą velomobiliu. Tam esą ypatingai nesiruošia. „Bus kaip ir pernai, kai dviratį iš serviso pasiėmiau paskutinę dieną. O šiaip tai kasdien po 10 kilometrų dviračiu numinu, tokios ir treniruotės“, – pasakojo žygeivis. Jis ketino prisijungti prie šiuo metu rekordą gerinančių M.Puluikio ir R.Balandžio, tačiau esą vaikinai jo nepriėmė. „Jei jie greičiau nuvažiuos, tai man teks „atsirevanšuoti“, – juokavo neoficialus vaikinų konkurentas.

Galva pilna idėjų

Netradicinių žygių dviračiais organizavimu Klaipėdoje jau pagarsėjo trejus metus uostamiestyje gyvenanti Lina Stanevičiūtė, dviračių parduotuvės „Tavo dviratis“ savininkė. Jos suburtos grupelės nariai ir pavieniai miestiečiai dviračiais leidžiasi į naktinius žygius, užsiima joga ant dviračių bei iš naujo ima pažinti miestą.

„Sakote, dviračio neišrasi? Bet galima „išrasti“ naują požiūrį į dviratį“, – skelbia L.Stanevičiūtės organizuojamo projekto „Vasara ant dviračio“ šūkis. Moteris dviračio kaip transporto priemonės nenaudoja, tačiau jai, gyvenančiai Melnragėje, tai visaverčio poilsio dalis. „Vienai važiuoti neįdomu, praeivio juk nepasikviesi važiuoti drauge, o čia susirenka grupelė bendraminčių ir visi smagiai leidžia laiką“, – kalbėjo pašnekovė. Seminare Norvegijoje dalyvavusi verslininkė sakė, jog ten dviračių kultūra gerokai lenkia Lietuvą. „Slaugės prie dviračių pritvirtintais vežimėliais vežioja neįgaliuosius, dviračiai pritaikomi kaip knygų lentynos, baro kėdės padarytos iš dviračių sėdynių – seminare prisižiūrėjau visko, o pati, kaip Lietuvos atstovė, sėdėjau nuleidusi galvą ir sakiau: „pas mus panašiai“, – juokėsi moteris.

„Sakote, dviračio neišrasi? Bet galima „išrasti“ naują požiūrį į dviratį“, – skelbia L.Stanevičiūtės organizuojamo projekto „Vasara ant dviračio“ šūkis.

Ji kitą savaitę organizuoja dar vieną žygį dviračiais, kuris bus panašus į pažintinį žygį „Ar pažįsti savo miestą iš nuotraukų“, tik šįkart klaipėdiečiai ieškos paparčio žiedo. Žygis vyks kitą ketvirtadienį, birželio 23 d. 15.30 val.  

Į Šventąją – lyg per sviestą

Penktadienį dviratininkai laukiami Šventojoje, kur bus oficialiai atidarytas rekonstruotas dviračių takas Palanga–Šventoji. 2009-ųjų rugpjūtį prasidėjusi rekonstrukcija bus oficialiai baigta ir šią vasarą dviratininkus džiugins apšviesta labiausiai turistų mėgstama tako atkarpa nuo J.Basanavičiaus gatvės iki Naglio kalno. Visas tako ilgis siekia daugiau nei 12 km, o plotis yra 3,25 m ir atitinka „EuroVelo“ dviračių takams keliamus pločio reikalavimus. Dviračių tako projekto darbų kaina siekė 1 mln. 641 tūkst. litų. Pirmieji šią trasą galės išbandyti dviračių sporto gerbėjai žygyje „Pavyk pajūrio vėją“. Žygio startas – 16 val. Šventojoje, ties ženklu „Ošupio takas“, finišas – Palangoje, Basanavičiaus gatvėje, prie Jūratės ir Kastyčio skulptūros. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min