Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žygių metu aptiko krūvą pažeidimų

Paskutinio žygio metu grupė entuziastų surado didžiulę krūvą suverstų padangų.
"Gyva upė" nuotr. / Paskutinio žygio metu grupė entuziastų surado didžiulę krūvą suverstų padangų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasarą į keletą žygių Žemaitijoje leidęsi projekto „Gyva upė“ iniciatyvinės grupės nariai aptiko daugybę aplinkosauginių pažeidimų. Užvakar Priekulėje lankęsi aplinka besirūpinantys entuziastai filmavimo kamera įamžino dar kelis pažeidimus.

Pirmadienį projekto „Gyva upė“ nariai – 6 užsieniečiai ir 5 lietuviai – Minijos upėje ties Priekule surado didžiulę krūvą automobilių padangų bei tris įtartinus vamzdžius, iš kurių bėgo nemalonaus kvapo skystis. Visus šiuos pažeidimus keliavusieji užfiksavo filmavimo kamera ir rugsėjo ar spalio mėnesį filmo pavidalu ketina pristatyti savivaldos institucijose bei paraginti žmones tvarkyti savo aplinką.

Kaip pasakojo projekto „Gyva upė“ narys Algirdas Švanys, dalyvavusiems žygyje talkino neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius, kovojantis su brakonieriavimu, Kęstutis Šimkus. Gimęs Priekulėje, jis puikiai pažįsta apylinkes, tad aprodė visus galimus probleminius taškus.

Į kuriamą filmą entuziastai ketina įtraukti ir visus kitus buvusius bei dar būsimus žygius ir jų rezultatus. Anksčiau šios iniciatyvinės grupės nariai rado nelegaliai nukreiptą Minijos upės vagą, nelegaliai aptvertą teritoriją prie Minijos, o ties Gargždų sodais aptiko 15 ištekančių į upę vandens srovių.

Paėmę 10 mėginių iš įvairių Minijos upės vietų užterštumui nustatyti, juos atidavė bendrovės „Klaipėdos vanduo“ laboratorijai. Paaiškėjo, kad daugelyje vietų vanduo buvo užterštas. Paskutiniais duomenimis, Minijos upėje ties Gargždais nerekomenduojama maudytis, nes vanduo neatitinka higienos normų. Iniciatyvinės grupės nariai tyrimams ketina paimti dar 15 mėginių.

Pasak A.Švanio, vis dėlto situacija nėra tokia bloga, kaip būdavo anksčiau, kai Priekulės valymo įrengimų vanduo patekdavo tiesiai į Miniją. Dabar nuotekos patenka į Dumpių valymo įrengimus.
 

Temos Gargždai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min