Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žymiausias Kauno „nuogalius“ – P.Mazūro skulptūra „Žmogus“

P.Mazūro skulptūra „Žmogus“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / P.Mazūro skulptūra „Žmogus“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Daugiau nei 20 metų Kauno svečių dėmesį traukia nuogalius, esantis šalia Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus, M.Žilinsko dailės galerijos.

Vieni nustemba ir tiesiog praeina pro šalį, kiti puola fotografuotis, tačiau abejingų skulptūra nepalieka. Apie tai, ką iš tiesų simbolizuoja išskirtinė skulptūra, „15min“ skaitytojams pasakojo M.Žilinsko dailės galerijos pavaduotoja ryšiams su visuomene Daina Kamarauskienė.

Pasak pašnekovės, galerijai papuošti pasirinkta Petro Mazūro skulptūra, nes ji tiko prie pastato architekto Eugenijaus Miliūno sugalvotos koncepcijos: muziejaus architektūra primena antikos šventovę, su kolonomis, laiptais, atiku. Skulptūra „Žmogus“ taip pat primena antikos tradiciją, kuriai būdingas atviras nuogo žmogaus vaizdavimas. Dabar skulptūra tapo neatsiejama muziejaus įvaizdžio dalimi ne tik patiems galerijos darbuotojams, bet ir miestiečiams. Dažnai tenka išgirsti frazę: „Susitinkame prie galerijos su nuogu berniuku“.

Tiesa, ne visada į „Žmogaus“ skulptūrą žiūrėta geranoriškai. Prieš 10–15 metų buvo manančių, kad  šis kultūros objektas yra pornografija viduryje miesto. Netgi buvo raginama ją nugriauti ar kažkaip pridengti berniuko „gėdą“.

Kaip teigė galerijos atstovė, bet koks meno kūrinys, esantis viešojoje erdvėje, sulaukia diskusijų ir sukelia skirtingas emocijas. Dabartinė visuomenė liberalesnė. Kauniečiai jau ne tik susigyveno, bet ir pamėgo garsųjį miesto nuogalių. Pasitaiko net žaismingų akcijų, kurių metu „Žmogus“ aprengiamas, kad žiemą nesušaltų, prie jo buriasi jauni muzikantai ar visai šalia į dangų skrieja jaunųjų kauniečių pučiami burbulai ir blyksi fotoaparatų blykstės.

Šiandien jau drąsiai galima teigti – 1986 metais sukurtas P.Mazūro „Žmogus“ tapo ne tik M.K.Čiurlionio dailės galerijos, bet ir viso Kauno vienu iš kultūrinių simbolių.

Nemokamas laikraštis „15min“ savo skaitytojams pristato rubriką, kurioje supažindina su įvairiais mieste esančiais objektais, virtusiais neatsiejamais miesto simboliais – skulptūromis, pastatais, žmonėmis, vietomis. Rubriką laikraštyje rasite visą vasarą kiekvieną pirmadienį. Pasiūlymų ir idėjų, apie kokias Kauno įdomybes jums būtų įdomu paskaityti, laukiame el. pašto adresu kaunas@15min.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min