Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 20d. 17:00

Lietuvos tenise – nelygybė: vyrų prizai dvigubai didesni nei moterų

Lietuvos teniso čempionato akimirkos
Lietuvos teniso sąjungos nuotr. / Lietuvos teniso čempionato akimirkos
Lietuvos teniso čempionate pastebėta nelygybė: vyrų tenisininkų piniginiai prizai daugiau nei dvigubai didesni nei analogiškose rungtyse nugalėjusių moterų. Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidento Ramūno Grušo aiškinimu, toks skirtumas susidarė dėl mažesnio moterų dalyvių skaičiaus – joms reikėjo nugalėti mažiau varžovių turnyre. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba spręs, ar yra pagrindo pradėti tyrimą.

Socialiniuose tinkluose išplatintos nuotraukos, kuriose užfiksuoti simbolinius laimėjimų čekius rankose laikantys sportininkai, sukėlė nemažai klausimų.

Už pergalę finale Lietuvos teniso čempionui atiteko 1 416 eurų čekis, o antrosios vietos laimėtojui – 885 eurų suma.

Trečiąją vietą čempionate iškovojęs vyras gavo 531 euro vertės čekį.

O analogiškos rungties moterų teniso turnyro nugalėtojai be atminimo dovanų atiteko 583 eurų čekis.

Antrosios vietos laimėtoja apdovanota 364 eurų piniginiu prizu, trečiosios – 218 eurų.

Skyrėsi ir dvejeto varžybų nugalėtojų piniginiai prizai – vyrų rungtyje nugalėtojai apdovanoti 708 eurų čekiu, o moterys gavo 291 euro vertės prizą.

Pasak LTS prezidento R.Grušo, nors į turnyrą gali registruotis visi norintys, šių metų čempionate dalyvavo daugiau nei perpus mažiau moterų sportininkių, tai ir nulėmė tokį skirtumą tarp laimėtojų gautų apdovanojimų.

„Prizinis fondas paskirstytas pagal dalyvių skaičių, pritaikius iš anksto paskelbtą ir visiems dalyviams žinomą formulę. Mes žinome, kiek dalyvių yra vyrų grupėje, kiek – moterų grupėje, ir prieš sudarydami turnyro lenteles proporcingai paskirstome prizinį fondą“, – kalbėjo R.Grušas.

LTS prezidento skaičiavimu, šių metų čempionate dalyvavo 34 vyrai ir 15 moterų.

Atitinkamai vyrams sportininkams, kad laimėtų čempionatą, teko įveikti daugiau varžovų nei sportininkėms moterims.

R.Grušas atskleidė, kad pasaulinėje didžiojo teniso turnyrų praktikoje prizų klausimas sprendžiamas skirtingai.

Pavyzdžiui, garsiajame Vimbldono teniso turnyre moterų ir vyrų dalyvių skaičius – vienodas, tad ir priziniai fondai nesiskiria.

Anot LTS prezidento, tokią praktiką Lietuvoje taikyti būtų sudėtinga, nes šalies teniso čempionatas yra atviras, o patekimas į jį nėra ribojamas, nėra rengiamos kvalifikacinės varžybos.

R.Grušas svarstė, kad tuo atveju, jei būtų norima suvienodinti abiejų lyčių dalyvių skaičių, tektų papildomai reguliuoti vyrų sportininkų patekimą į čempionatą, o tai galėtų sukelti klausimų.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė 15min patvirtino, kad šio atvejo aplinkybės tikslinamos, bus sprendžiama, ar yra pagrindo pradėti tyrimą.

„Teisininkai paprastai vertina individualiai kiekvieną atvejį. Žiūrima, ar aplinkybės yra tokios pačios (vyrams ir moterims).

Šiuo metu labai sunku pasakyti, nes situacija vertinama, esame tik susipažinę su situacija, ją reikėtų atidžiau ištirti, kad būtų galima įvertinti“, – komentavo I.Švaraitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min