2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 03

Ligoninės vadovas: iki 70 proc. Šanchajaus gyventojų galėjo būti užsikrėtę COVID-19

Vienos geriausių Šanchajaus ligoninių vyresnysis gydytojas teigė, kad 70 proc. didmiesčio gyventojų galėjo būti užsikrėtę COVID-19, kai Kinijoje buvo fiksuojamas didžiulis susirgimų skaičius, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Užsikrėtimo atvejų Kinijoje padaugėjo po apribojimų sušvelninimo
Užsikrėtimo atvejų Kinijoje padaugėjo po apribojimų sušvelninimo / „AFP“/„Scanpix“

Užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų smarkiai padaugėjo po to, kai praėjusį mėnesį buvo staiga, beveik be jokio įspėjimo ir pasiruošimo, sušvelninti keletą metų galioję griežti apribojimai.

Netrukus buvo perpildytos ligoninės ir krematoriumai.

Žuidzino ligoninės viceprezidentas ir Šanchajaus COVID-19 ekspertų patariamosios grupės grupės narys Chen Erzhenas apskaičiavo, kad galėjo užsikrėsti dauguma iš 25 mln. miesto gyventojų.

„Dabar epidemija Šanchajuje išplitusi labai plačiai ir gali būti, kad pasiekė 70 proc. populiacijos, t. y. 20–30 kartų daugiau gyventojų nei balandžio ir gegužės mėnesiais“, – sakė jis „Dajiangdong“ studijai, priklausančiai komunistų partijos leidiniui „People's Daily“.

Nuo balandžio Šanchajus buvo uždarytas dviem mėnesiams, per kuriuos užsikrėtė daugiau kaip 600 000 gyventojų, ir daugelis jų buvo išvežti į karantino centrus.

Tačiau dabar omikron atmaina sparčiai plinta po visą miestą.

Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai teigia, kad ši banga kituose didžiuosiuose miestuose, įskaitant Pekiną, Tiandziną, Čongčingą ir Guangdžou, jau pasiekė piką.

Kaimyninėje Džedziango provincijoje ligų kontrolės institucijos antradienį pranešė, kad pastarosiomis dienomis užregistruota milijonas naujų užsikrėtimo atvejų ir kad provincija pasiekė COVID-19 piko tašką.

Chen Erzhenas pridūrė, kad jo Šanchajaus ligoninėje kasdien priimama 1 600 skubios pagalbos pacientų, t. y. dvigubai daugiau nei prieš panaikinant apribojimus. 80 proc. jų sudaro sergantieji koronaviruso infekcija.

„Kiekvieną dieną į ligoninę atvyksta daugiau nei 100 greitosios pagalbos automobilių“, – sakė jis ir pridūrė, kad maždaug pusę skubiosios pagalbos atvejų sudaro vyresni nei 65 metų pažeidžiami asmenys.

Šanchajaus centre esančioje Tongreno ligoninėje antradienį naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kaip prie įėjimo į perpildytą skubiosios pagalbos skyrių pacientams teikiama skubi medicinos pagalba.

Koridoriai buvo perpildyti dešimtimis pagyvenusių pacientų, gulinčių ant viena šalia kitos sustumtų lovų, prijungtų prie lašelinių. Kai kurie pacientai dėvėjo deguonies kaukes, pritvirtintas prie lovų.

„Didžiulis iššūkis“

Kinijos pareigūnai ruošiasi naujai viruso bangai, kuri galimai užklups nepakankamai aprūpintas Kinijos kaimiškas vietoves, nes milijonai žmonių ruošiasi grįžti į gimtuosius miestus per savaitę trunkančias Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių šventes, prasidėsiančias sausio 21 dieną.

Duodama interviu valstybiniam transliuotojui CCTV Nacionalinės sveikatos komisijos (NHC) pareigūnė Jiao Yahui pirmadienį pripažino, kad susidoroti su tikėtinu didžiausiu sergamumu kaimo vietovėse bus „didžiulis iššūkis“.

„Labiausiai nerimaujame dėl to, kad per pastaruosius trejus metus niekas negrįžo namo per Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių, bet šiemet pagaliau galės“, – sakė Jiao Yahui.

„Dėl to gali kilti atsakomoji miestų gyventojų, atvykusių į kaimą aplankyti giminaičių, banga, todėl dar labiau nerimaujame dėl epidemijos kaime“, – pridūrė ji.

Ji taip pat pripažino, kad ligoninių skubiosios pagalbos skyriai patiria spaudimą ir pažadėjo, kad valdžios institucijos koordinuos medicinos išteklius, kad būtų užtikrintas nepakankamai finansuojamų sričių pacientų gydymas.

Tuo tarpu Pekinui paskelbus, kad nuo sausio 8 dienos vėl bus atidarytos Kinijos sienos, keliolika šalių nustatė testavimo reikalavimus keleiviams iš Kinijos.

Šalys, įskaitant Jungtines Valstijas, taip pat nurodė, kad Pekinas nepakankamai skaidriai teikia duomenis apie infekcijos atvejus ir naujų variantų riziką, kaip priežastį riboti keliautojų judėjimą.

Nuo gruodžio mėnesio Kinija užregistravo tik 22 mirčių nuo COVID-19 atvejus ir smarkiai susiaurino tokių mirčių klasifikavimo kriterijus.

Tačiau Jiao Yahui ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad „Kinija visada skelbė informaciją apie COVID-19 mirtis ir sunkius atvejus, vadovaudamasi atvirumo ir skaidrumo dvasia“.

„Kinija visada laikėsi mokslinių kriterijų, pagal kuriuos vertinamos mirtys nuo COVID-19,.. ir kurie atitinka tarptautinius kriterijus“, – sakė pareigūnė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min