Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Išrink „Metų įvykį Kaune 2009” (apklausa)

„15min“ kviečia prisiminti ryškiausius šių metų įvykius Kaune ir išrinkti patį svariausią bei įsimintiniausią.
Išrinkite, Jūsų nuomone, svarbiausią Kaune įvykį šiais metais.
Išrinkite, Jūsų nuomone, svarbiausią Kaune įvykį šiais metais. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dienraštis „15min“ ir portalas 15min.lt tęsia apklausų ciklą „Metų rinkimai“. Gruodžio 24 d. skaitytojai renka trijų didžiųjų miestų „Metų įvykį“. Balsuokite už Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos metų įvykius. Kiekvieno Jūsų nuomonė mums labai svarbi!

Visų „Metų rinkimų“ apklausas rasite čia.

Kauniečiams šiais metais tikrai neteko nuobodžiauti. Nors miesto valdžia kauniečius ne kartą šokiravo abejotinais ir prieštaringai vertinamais savo sprendimais, miestiečiams šie metai įsimins ne tik dėl liūdnų dalykų. Nepriteklių kamuojama Kauno savivaldybė sugebėjo suorganizuoti ne vieną didžiulio susidomėjimo sulaukusį renginį, o 2011 metų Europos krepšinio čempionato finalui ruošiama Kauno arena kyla žymiai greičiau nei tikėjosi daugelis kauniečių.

„Auksinio tualeto“ statybos.

Eriko Ovčarenko/dienraačio 15 minučių nuotr./Auksinis tualetas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./„Auksinis tualetas“

Daugiau nei už pusę milijono litų konteinerinį tualetą pastačiusi Kauno valdžia įrodė, jog plastikinė išvietė gali būti brangesnė už pilnai įrengtą prabangų namą miesto pakraštyje. Nors šiai skandalingai istorijai iškilus į viešumą, buvo nukirstos dviejų klerkų galvos, aukščiausi savivaldybės valdininkai, atsakingi už itin brangaus konteinerio prie Kauno pilies statybas, liko nenubausti. Tiesa, naujų šios istorijos scenarijaus vingių gali įnešti tyrimą atliekančių prokurorų išvados, tačiau iš pastarųjų jokių žinių negirdėt jau keli mėnesiai.

Kauno gatvių užtemimas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Policijos atstovų teiginius, jog aptemusiose gatvėse vairuotojams sunkiau įžiūrėti pėsčiuosius, netruko įrodyti realybė  sumažinus apavietimą, eismo nelaimės pasipylė viena po kitos.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Policijos atstovų teiginius, jog aptemusiose gatvėse vairuotojams sunkiau įžiūrėti pėsčiuosius, netruko įrodyti realybė – sumažinus apšvietimą, eismo nelaimės pasipylė viena po kitos.

Milžiniškose skolose paskendusi miesto savivaldybė, besistengdama taupyti visur, kur tik įmanoma, perlenkė lazdą. Spalį pritemdžius apšvietimo stulpus, miesto gatvės tapo tikru vairuotojų ir pėsčiųjų mūšio lauku. Kone kasdien po automobilių ratais patenkantys pėstieji įrodė du dalykus: tai, jog valdininkams sutaupyti 200 tūkst. Lt yra svarbesni už kauniečių sveikatą bei gyvybes bei tai, kad akivaizdžiai su sveika logika besipykstantį sprendimą priėmusiai valdžiai neužtenka drąsos pripažinti savo klaidas.

Vienybės aikštės požeminės aikštelės (ne)statybos.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Koncesijos konkursą laimėjusi bendrovė turės ne tik įrengti požeminę aikatelę, tačiau ir sutvarkyti antžeminę Vienybės aikatės dalį.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Koncesijos konkursą laimėjusi bendrovė turės ne tik įrengti požeminę aikštelę, tačiau ir sutvarkyti antžeminę Vienybės aikštės dalį.

Garsiai gyręsi, jog įrengti požeminį garažą po Vienybės aikšte norintys verslininkai dėl šio projekto pešis tarpusavyje, Kauno valdininkai patyrė visišką fiasko. Rudenį paskelbtame konkurse sutiko dalyvauti tik viena įmonė, tačiau ir ši neatitiko su realybe susipykusios valdžios parengtų sąlygų. Stiprų antausį gavę Kauno valdininkai puolė švelninti naujojo konkurso sąlygas, tačiau nežinia, ar dar atsiras nors vienas verslininkas, norintis savo pinigus investuoti į sunkiai prognozuojamos miesto valdžios brukamą projektą.

Sėkmingai kylanti arena.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Dar iki arenos atidarymo, į statinio vidaus įrengimo darbus konsorciumas žada investuoti 12 mln. Lt. Kita dalis sutartyje numatytų investicijų bus skirtos per 25 metų laikotarpį.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Dar iki arenos atidarymo, į statinio vidaus įrengimo darbus konsorciumas žada investuoti 12 mln. Lt. Kita dalis sutartyje numatytų investicijų bus skirtos per 25 metų laikotarpį.

Dar praeitos kadencijos miesto tarybai vos nedavus leidimo abejotinos reputacijos kompanijai iš Prancūzijos Nemuno saloje statyti beveik 1 mlrd. Lt vertės arenos, kauniečiai buvo ne juokais sunerimę, jog panašaus statinio laikinojoje sostinėje per artimiausius kelerius metus taip ir nebus. Tačiau dabartiniai miesto vadovai, pabrėžę, jog sporto ir pramogų rūmai šiuo metu yra pats svarbiausias Kauno objektas, įrodė, jog tokio lygio projektus įmanoma sėkmingai įgyvendinti net ir krizės akivaizdoje. Sparčiai kylanti arena jau tuoj turės stogą, o duris pramogų ir sporto rūmai atvers jau kitų metų rugsėjį.

Europos lengvosios atletikos (iki 23 m.) čempionatas.

LAF nuotr./Lina Grinčikaitė bėgs finale
LAF nuotr./Lina Grinčikaitė bėgs finale

Kaunas gali pasigirti šią vasarą surengęs didžiausią ir masiškiausią lengvosios atletikos čempionatą per visą šios sporto šakos Lietuvoje istoriją. Daugelyje užsienio šalių tiesiogiai transliuotos varžybos, kuriose dalyvavo beveik 1 tūkst. sportininkų iš daugiau nei 40 valstybių, sulaukė milžiniško susidomėjimo. Kelioms dienoms Kaunas buvo tapęs Europos lengvosios atletikos sostine.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius